Centrum Medyczne MCC

Centrum Medyczne MCC jest placówką integrującą lekarzy specjalistów: urologów, ginekologów, andrologów, dietetyków, endokrynologów i fizjoterapeutów, specjalizujących się w obszarze urologii czynnościowej i uroginekologii. Stawiamy na multidyscyplinarną współpracę specjalistów, stałą komunikację i dostosowanie metod terapii do indywidualnych potrzeb pacjentki.

Pracujemy w oparciu o międzynarodowe standardy z zakresu urologii czynnościowej, uroginekologii oraz fizjoterapii dna miednicy. Specjalizujemy się w obszarze leczenia zaburzeń kontynencji, czyli nietrzymania moczu, kału i gazów. Wiemy, jak ważna jest profilaktyka i wdrożenie zdrowych nawyków do codziennego życia, dlatego szczególnie zapraszamy kobiety w ciąży, które przygotowując się do nowego rozdziału w życiu, powinny zadbać o mięśnie dna miednicy jeszcze przed porodem. Zapraszamy także młode mamy, które często zapominają o swoich potrzebach i bagatelizują swoje dolegliwości, poświęcając się w pełni opiece nad nowonarodzonym członkiem rodziny. Bez względu na to, czy poród odbył się siłami natury, czy poprzez cesarskie cięcie, był on obciążeniem dla mięśni dna miednicy, dlatego warto udać się do fizjoterapeuty, który podpowie, jak wesprzeć regenerację tego obszaru.

W naszym Centrum oferujemy różne formy fizjoterapii uroginekologicznej dostosowane do stanu i preferencji, a także możliwości finansowych pacjentki. Panie w ciąży i po porodzie zapraszamy nie tylko na indywidualne konsultacje, ale także na zajęcia grupowe prowadzone przez wykwalifikowaną fizjoterapeutkę. Współpracujemy ze stowarzyszeniami, fundacjami, organizujemy akcje edukacyjne, podczas których można odbyć bezpłatne konsultacje lub zajęcia grupowe.

Zachęcamy do śledzenia naszych profili na Facebooku (link: https://www.facebook.com/centrumkontynencji) i Instagramie (link: https://www.instagram.com/centrum_medyczne_mcc/), a także strony www (link: https://centrumkontynencji.pl/ ) Centrum Medycznego MCC.

Zapraszamy do lektury artykułów edukacyjnych, którymi autorkami są fizjoterapeutki uroginekologiczne:

Aktywność fizyczna kobiet w ciąży (Link: https://centrumkontynencji.pl/edukacja/aktywnosc-fizyczna-kobiet-w-ciazy/)

Przygotowanie do porodu – dlaczego warto skorzystać z fizjoterapii uroginekologicznej? (Link: https://centrumkontynencji.pl/edukacja/przygotowanie-do-porodu-dlaczego-warto-skorzystac-z-fizjoterapii-uroginekologicznej/)

5 prawidłowych nawyków toaletowych (Link: https://centrumkontynencji.pl/edukacja/5-prawidlowych-nawykow-toaletowych/)

Czego spodziewać się na pierwszej wizycie u fizjoterapeuty uroginekologicznego? (Link: https://centrumkontynencji.pl/edukacja/czego-spodziewac-sie-na-pierwszej-wizycie-u-fizjoterapeuty-uroginekologicznego/)

Dlaczego warto zadbać o bliznę po cesarskim cięciu? (Link: https://centrumkontynencji.pl/edukacja/dlaczego-warto-zadbac-o-blizne-po-cesarskim-cieciu/)

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera