Dudidu

 

DUDIDU.PL     To świat drewnianych zabawek.

Zabawki wykonane z wysokiej jakości drewna. Bezpieczne dla dzieci , posiadające certyfikaty producentów i spełniające wszystkie normy.

Nasze produkty cechuje staranność wykonania i wysoka estetyka. Oferujemy  Państwu zabawki minimalistyczne w kolorystyce przyjaznej dla oka , które doskonale pobudzą naszych najmłodszych klientów do poznawania otaczającego ich świata.

Dodatkowo nasze zabawki rozwijają zdolności manualne , motoryczne i uczą koncentracji są pomocne w nauce pisania , liczenia i czytania.

W naszej szerokiej ofercie znajdą Państwo produkty dla kilku grup wiekowych : od noworodka przez okres niemowlęcy i przedszkolny aż do etapu wczesnoszkolnego.

A PROPOS drewnianych zabawek :

Drewniane zabawki zyskują coraz większą rzeszę fanów w naszym kraju. Dzięki wyjątkowej prostocie pozwalają się skupić na tym, co najważniejsze, czyli na zabawie. Pomimo że zabawka nie porusza się samodzielnie, to może być wprowadzana w ruch. Tylko od dziecka i jego wyobraźni zależy, w jaki sposób ją ożywi.

Co należy wiedzieć o drewnianych zabawkach?

Zabawki wykonane z drewna charakteryzują się wyjątkową trwałością i nie zawierają szkodliwych substancji. To bardzo ważne, szczególnie w pierwszym okresie życia, w którym maluchy mają tendencję do wkładania wszystkiego do buzi. Obecnie w sklepach znaleźć można szeroką gamę zabawek wykonanych z drewna. W trakcie zakupu najlepiej kierować się jakością– tańsze egzemplarze mogą mieć zadziory oraz ostre krawędzie. Należy pamiętać, że odpowiednio dobrana zabawka, to taka, która pełni funkcję poznawczą oraz edukacyjną, a dodatkowo spełnia wszystkie obowiązujące normy bezpieczeństwa. Zabawki, nawet te drewniane, powinny być dopasowane indywidualnie, w zależności od wieku i rozwoju dziecka. Najbardziej uniwersalną drewnianą zabawką, z jaką spotkają się Państwo w sklepach, są klocki.

Dlaczego warto kupować dzieciom drewniane klocki?

Drewniane klocki odgrywają ważną rolę w rozwoju fizycznym i umysłowym malucha. Dzięki nim dziecko będzie mogło rozwijać umiejętności samodzielnego i twórczego myślenia. Podczas zabawy drewnianymi klockami maluch musi wykazać się wyjątkową precyzją ruchową, ponieważ nawet najdrobniejsze zawahanie dłoni może doprowadzić do rozsypania całej konstrukcji. Warto również wiedzieć, że drewniane klocki rozwijają motorykę, nawet na wczesnym etapie niemowlęcym, kiedy  to same złapanie zabawki stanowi nie lada wyzwanie. Drewniane klocki nie mają ściśle określonych funkcji, dlatego podczas zabawy mogą być dosłownie wszystkim – jedyny ogranicznik stanowi wyobraźnia malucha.

Obcowanie z drewnianymi zabawkami – ich prostota i naturalność, wspiera rozwój dziecięcej wyobraźni i kreatywności. Pomaga w rozwijaniu zdolności manualnych oraz umysłowych, a także myślenia logicznego – dziecko może je formować na wszelkie możliwe sposoby, tworzyć z nich całkiem nowe przedmioty, konstrukcje i konfiguracje.

Zabawki te z reguły nie są bowiem statyczne ani stworzone z jednej części – posiadają w większości ruchome elementy. Nawet, jeśli nie wszystkie uda się odczepić, z pewnością można je wyginać, przekształcać – w zależności od pomysłowości dziecka. Taka zabawa nie tylko wypełnia czas, ale także – daje satysfakcję, bowiem dziecko może obserwować efekty swojej pracy.

Bawiąc się drewnianymi klockami poznaje też kolory, kształty, może uczyć się liczenia.

Nie rozpraszają uwagi

Drewniane zabawki pozwalają skupić się na samej zabawie: budowaniu, konstruowaniu, układaniu. W przeciwieństwie do innych, nie posiadają bowiem zbytecznych elementów, rozpraszających uwagę: światełek, lampek, dzwoneczków. Brak tego typu dekoncentrujących detali pozwala dziecku w pełni skoncentrować się celu zabawy – np. skonstruowaniu budowli.

Bezpieczne dla dziecka

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że jakość materiału, z którego wykonuje się tradycyjne zabawki, a także zawartość szkodliwych, toksycznych substancji (ołów, ftalany) czy ilość niebezpiecznych elementów, które w każdej chwili mogą się dostać do maleńkiego żołądka, noska czy ucha pozostawiają wiele do życzenia. Te, wykonane z drewna stworzyła natura, a to znaczy, że są przyjazne zarówno małym użytkownikom, jak i środowisku.

Ilość elementów dodatkowych, które aż proszą małe rączki, by je oderwać i najlepiej skonsumować, została w nich ograniczona do minimum, a najczęściej – nie posiadają ich zupełnie. Kupując zabawkę warto jednak zwrócić uwagę, czy na opakowaniu znajduje się znak atestu CE – obietnica producenta, że produkt spełnia wymogi UE w zakresie bezpieczeństwa oraz ekologii.

Łatwe w utrzymaniu

To oczywiste, że jakość zabawki najlepiej sprawdzić za pośrednictwem ust – każda, prędzej czy później przejdzie taki dziecięcy test, dlatego należy je jak najczęściej myć. Nie wszystkie jednak – szczególnie te elektroniczne, lubią być czyszczone, a w przypadku niektórych – już pierwsza taka próba kończy się zakończeniem krótkiego żywotu zabawki. W przypadku zabawek drewnianych zadanie jest ułatwione – materiał jest podatny na zmywanie, a poza tym – nie posiadają one zbyt wielu trudnodostępnych zakamarków. No i co najważniejsze – w ten sposób naprawdę nie można ich zepsuć!

Uniwersalne i ponadczasowe

To argument nie tylko dla zwolenników podejścia gender, ale także tych rodziców, którzy cenią wygodę – czy to nie spore ułatwienie, kiedy tymi samymi zabawkami może się bawić zarówno córeczka, jak i synek? A tak właśnie jest w przypadku zabawek drewnianych (klocki, zwierzaki).

I jeszcze jedna zaleta, której nie sposób pominąć – są ponadczasowe. Drewno jest niezwykle wytrzymałe, twarde i oporne nawet na najbardziej zacięte dziecięce rączki. Takie zabawki mogą więc służyć pokoleniom i – co równie ważne – nigdy nie wyjdą z mody, podczas gdy czasy świetności zabawki, przypominającej bohatera ulubionej kreskówki mogą się skończyć – wraz z emisją bajki. Bo czy o drewnianych klockach czy koniu na biegunach, można kiedykolwiek powiedzieć, że są „nie na czasie”?

One też się ruszają!

Jedną z najważniejszych zalet drewnianych zabawek jest jednak to, że nie narzucają sposobu, w jaki muszą zostać wykorzystane. Oferują dziecku pełną dowolność, niezależność, decyzyjność. Warto też zauważyć, że takie zabawki nie ograniczają się wyłącznie do klocków. Znajdziemy wśród nich także samochody, samoloty i inne – mogące się poruszać przedmioty. I w tym tkwi właśnie cała różnica – one MOGĄ się poruszać, jeśli zdecyduje tak dziecko.

Nie będą jednak poruszały się samodzielnie, narzucając maluchowi schemat zabawy. Dzięki temu, że zabawka nie rusza się sama, stymuluje dziecko do większej aktywności fizycznej, do włączenia się w zabawę także ciałem – nie tylko umysłem! Tym samym pozwalają na rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej – w przeciwieństwie do tych elektronicznych, które „obsłużą się same”, pozwalając dziecku wygodnie siedzieć na kanapie.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera