Dziki Owoc

DZIKI OWOC –  Prawdziwa natura jest dzika!

Jesteśmy producentem oraz dystrybutorem polskich owoców liofilizowanych takich jak malina, śliwka, wiśnia, truskawka oraz brzoskwinia. Nasze owoce oferujemy głownie w słoikach gdyż tak przechowane zachowują swój kształt w podróży oraz swoją chrupkość. Dodatkowo w słoiczkach owoce świetnie się prezentują.

Dlaczego polskie owoce? Przede wszystkim produkcja owoców to tradycja rodzinna. Nasze owoce pochodzą z zagłębia malinowego, czyli powiatu kraśnickiego w woj. Lubelskim. Promujemy to co Polskie, zdrowe i naturalne. Polskie owoce zawierają szereg niezbędnych wartości odżywczych dla naszego zdrowia: antyoksydanty, minerały jak magnes potas, witamina C, gr. B. Dla przykładu w śliwkach niski indeks glikemiczny pozwala zmniejszyć ryzyko cukrzycy typu II. Zamiast słodyczy, zajadajmy owoce liofilizowane cały rok!

Nasze wartości to Natura – Aktywność – Zdrowie. Poprzez zdrowe, naturalne owoce oraz aktywność fizyczną promujemy zdrowy tryb życia. Sport to pasja założyciela, aktywnie spędzony czas na spacerach z rodziną po lesie, poranne bieganie, niedzielne wypady rowerowe. Uważamy, że każda aktywność na świeżym powietrzu zwiększa naszą odporność i buduje zdrowie.

Dlaczego liofilizacja? To proces od lat stosowany w wojsku czy wśród astronautów. Ta metoda naturalnej konserwacji żywności, pomaga zachować ponad 90% wartości odżywczych owoców. Ich okres przechowywania to min rok. Owoce zachowują również smak, kształt, smak i aromat. W skrócie można sam proces opisać tak: mrozimy świeże owoce do ok -50C, następnie w próżni lud wyparowuje w procesie sublimacji, bez przechodzenia w stan ciekły. Na koniec wygrzewamy owoce w ok +50C. Podsumowując, pozbywamy się z owoców wody, zachowując pozostałe właściwości.

Zapraszamy do zakupów na stronie dzikiowoc.pl, poznajcie nowinki na naszym fanpage Facebooka: dzikiowocpl oraz zapraszamy do współpracy sklepy ze zdrową żywnością. Dołączcie do rodziny Dziki Owoc – Natura – Aktywność – Zdrowie 😊

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera