Fagron

Blizna to zmiana skórna, który powstała w wyniku uszkodzenia skóry właściwej.

Blizna powstająca w procesie gojenia to inaczej tkanka łączna, która powstaje w miejscach po zranieniu oraz po zabiegach i operacjach przy użyciu skalpela.

Blizna po cesarskim cięciu na początku jest czerwono-różowa, a z czasem blednie i jest koloru skóry. Powstające wokół niej zgrubienia to bliznowiec.

Preparaty na bazie silikonu są zalecane jako leki pierwszej linii zarówno w prewencji jaki w terapii blizn przerostowych i bliznowców. Silikony stanowią obecnie świetną nieinwazyjną opcję terapeutyczną w zakresie leczenia blizn. Wśród preparatów na bazie silikonu, to właśnie żele są szeroko akceptowalne przez pacjentów, co wyraźnie poprawia przestrzeganie zaleceń lekarskich.

Wiele badań potwierdza skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania preparatów z silikonem.

Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie preparatów, które oprócz silikonu zawierają również witaminę E. Działanie obu składników skuteczniej wspomaga leczenie niż sam silikon, a dodatkowo witamina E utrzymuje odpowiednie nawilżenie skóry.

Czym jest Nourisil™ MD?

Nourisil™ MD to ultra-lekki, przezroczysty, szybkoschnący żel silikonowy, który został opracowany z myślą o profilaktyce i leczeniu bliznowców oraz blizn przerostowych, będących wynikiem zabiegów chirurgicznych, urazów lub oparzeń. Zawiera unikatową mieszankę pięciu silikonów i witaminy E, Które zapewniają odpowiednie nawilżenie skóry i poprawiają równocześnie wygląd blizny.

Zalety Nourisil™ MD

  • Żele silikonowe są pomocne w zmiękczaniu i wygładzaniu blizn
  • Innowacyjna formuła zawiera mieszankę pięciu silikonów i witaminy E, co zwiększa skuteczność leczenia
  • Preparat łatwo nakłada się na blizny na wszystkich obszarach skóry, w tym na twarzy
  • Elegancka, nietłusta formuła, jedwabista w dotyku, tworzy warstwę nawilżającą i zabezpieczającą blizny
  • Odpowiedni do stosowania we wszystkich rodzajach skóry, szczególnie w przypadku skóry wrażliwej, również skóry dzieci

Jak stosować Nourisil™ MD?

Stosować 2 razy dziennie (rano i wieczorem) do czasu osiągnięcia zadowalających efektów – zalecany czas stosowania wynosi 60-90 dni, dłuższe stosowanie może okazać się konieczne w przypadku większych lub starszych blizn. Żel Nourisil™ MD może być stosowany dopiero po zagojeniu rany, na nieuszkodzoną powierzchnię skóry (po zdjęciu szwów i naturalnym oderwaniu się strupa, żel nie może dostać się do krwi). Świeże rany nie powinny być wystawiane na działanie promieni słonecznych przynajmniej przez dwa miesiące.

Nourisil™ MD jest odpowiedni do wszystkich rodzajów skóry, w tym do skóry wrażliwej, także u dzieci.

Żel Nourisil™MD dostępny na: www.FagronCare.pl

 Czytaj więcej na: www.nourisil.pl

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera