Fundacja Pociecha

Jak przeżyć cudowne wakacje?

Będąc Mamą, chcesz pokazać swojemu maluszkowi cały świat. Chcesz, by poczuł pierwszy raz piasek na plaży pod małymi stópkami albo sól morskiej wody… Usłyszał szum wiatru pośród drzew i zobaczył wysokie szczyty gór…

Jednak wakacje to też czas wymagający organizacyjnie, zwłaszcza z małymi Dziećmi. Musisz pamiętać o wielu rzeczach, apteczce, prowiancie, dostosować tryb zwiedzania do swojego malucha. Sama doskonale pewnie wiesz, z jakim stresem się to wiąże.

Doceń to, co masz

Dlatego chcę Cię dziś zachęcić, by w tym ferworze przygotowań i sytuacji, które nie zawsze idą tak, jak byś chciała, nie zatracić radości. Ciesz się małymi rzeczami, bo w tym tkwi sedno życia! Doceniaj ciepło piasku i uroki natury. Pamiętaj, że to Wasz czas i od Was zależy, czy będzie on radosny czy nie.

To, czego na pewno możemy nauczyć się od Dzieci, to radość z najdrobniejszych przyjemności. Pracując w Fundacji POCIECHA widzimy, jaką radość sprawia Dzieciom bieganie po bujnej zielonej trawie, kąpiele w rzece czy oglądanie samolotów na niebie.

Co roku organizujemy podopiecznym świetlic opiekuńczych fundacyjne kolonie, na których zabieramy Dzieci w piękne miejsca blisko natury: nad morze, w góry czy na Mazury. Znamy Pociechy, które po raz pierwszy wyjechały ze swojego miasta, co było dla nich niesamowitym przeżyciem.

„Puk puk, proszę Pana!” – o godzinie 5:00 rano rozlega się stukanie w drzwi pokoju wychowawcy Marka. “Czy możemy już iść nad morze? Całą noc nie śpimy, bo nie możemy się doczekać, by je zobaczyć”. I tak oto o godzinie 5:20 grupa dzieci ze świetlicy po raz pierwszy w życiu zanurzyła stopy w morzu…

Pomóż Dzieciom wyjechać na wymarzone wakacje!

Każdy z nas potrzebuje odpoczynku, resetu dla głowy, oderwania od codziennych problemów i szarości dnia. Zwłaszcza Dzieci pochodzące z trudnych środowisk i mierzące się z większymi problemami niż ich rówieśnicy. Wykluczenie, bieda czy problemy zdrowotne.

Pomóż im doświadczyć tego, co chciałabyś zafundować swojemu Maluszkowi! Dołóż swoją cegiełkę, by podopieczni świetlic opiekuńczych mogli pojechać na wymarzone wakacje. Wpłaty dokonasz na stronie internetowej: www.FundacjaPOCIECHA.pl/kolonie/

Nie czekaj, podaruj Dzieciom bilet na wyjazd marzeń!

 

Fundacja Pomocy Dzieciom POCIECHA

Ul. Kamieniecka 15, 50-511 Wrocław

KRS: 0000 426 589

Numer konta: 15 1240 1994 1111 0010 4697 5666

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera