GUM ORTHO

Podróże z aparatem ortodontycznym – jak się do nich przygotować?

Podróżowanie z aparatem ortodontycznym może być wyzwaniem, szczególnie jeśli chodzi o utrzymanie odpowiedniej higieny jamy ustnej. Aparat ortodontyczny wymaga szczególnej troski i dbałości o zęby, dlatego przed wyjazdem warto odpowiednio się przygotować. Sprawdź, jakie produkty do pielęgnacji jamy ustnej warto mieć przy sobie podczas podróży, aby Twoje zęby pozostały zdrowe, a aparat działał efektywnie.

Noszenie aparatu ortodontycznego może znacznie wpłynąć na codzienną rutynę higieniczną. Druty, ligatury i zamki aparatu mogą utrudniać szczotkowanie zębów, a tym samym sprzyjać gromadzeniu się resztek jedzenia i bakterii. Dlatego niezwykle istotne jest, aby zwiększyć staranność w pielęgnacji jamy ustnej i odpowiednio przygotować się na podróż i uniknąć potencjalnych problemów.

Podstawowym produktem, który powinieneś zawsze mieć przy sobie, to miękka szczoteczka do zębów. Szczoteczki o miękkich włoskach są łagodniejsze dla wrażliwych dziąseł i mogą pomóc w uniknięciu podrażnień spowodowanych przez aparat ortodontyczny. W domu możesz skorzystać z klasycznej szczoteczki GUM ORTHO, w podróży lepiej sprawdzi się jej odpowiednik — GUM® ORTHO Ortodontyczna szczoteczka podróżna. Jej włosie kształcie litery V idealne sprawdzi się do czyszczenia elementów aparatu. Nie musisz martwić się o jej przechowywanie, ponieważ rączka pełniąca również funkcję etui, posiada specjalne otwory wentylacyjne. Pozwala to na przechowywanie szczoteczki w czystym i suchym pojemniku. Taka szczoteczka, mimo małych rozmiarów przy przechowywaniu, dzięki swoim funkcjom i budowie umożliwia skuteczne oczyszczanie nawet trudno dostępnych miejsc.

GUM® ORTHO Ortodontyczna szczoteczka podróżna

Poza szczoteczką koniecznie musisz posiadać odpowiednią pastę. Najlepiej o żelowej formule, która bardziej precyzyjnie oczyszcza każdą część jamy ustnej oraz aparat ortodontyczny, skutecznie redukując odkładanie się płytki nazębnej. Pasta GUM ORTHO wzmacnia szkliwo zębów, pomaga zachować zdrowe uzębienie i zapobiega powstawaniu ubytków. Dzięki zawartości naturalnych składników takich jak aloes i ekstrakt imbiru łagodzi podrażnienia dziąseł. Dodatkowo pasta zawiera witaminę E, dobrze znaną jako przeciwutleniacz, który wspomaga utrzymanie zdrowych dziąseł. Niezależnie od wieku, produkt ten jest odpowiedni zarówno dla dorosłych, jak i dzieci powyżej 7 roku życia. Aromat mięty pieprzowej nadaje jej delikatny smak, pozostawiając przyjemne odczucie świeżego oddechu.

GUM® ORTHO Pasta do zębów

Ważnym elementem pielęgnacji zębów podczas podróży jest nitkowanie. Aby poradzić sobie z trudnościami wynikającymi z aparatu ortodontycznego, zainwestuj w specjalną nitkę dentystyczną o podwyższonej wytrzymałości, która łatwiej przesunie się między drutami aparatu. Nić GUM ORTHO ma cienką, sztywną przewleczkę, dzięki czemu można ją łatwo wprowadzić pod aparat. Chroni jamę ustną przed problemami poprzez usuwanie płytki nazębnej i cząstek pokarmu z ważnych, ale trudnodostępnych obszarów. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku aparatów ortodontycznych, mostów i / lub szerokich przestrzeni między zębami. Pamiętaj, że nitkowanie jest kluczowe, aby usunąć resztki jedzenia z miejsc niedostępnych dla szczoteczki.

GUM® ORTHO Nić

Podsumowując, podróże z aparatem ortodontycznym wymagają dodatkowej troski o higienę jamy ustnej. Miej zawsze przy sobie miękką szczoteczkę, odpowiednią pastę do zębów oraz nitkę dentystyczną. W ten sposób zapewnisz sobie odpowiednią pielęgnację zębów, co przyczyni się zarówno do utrzymania zdrowia jamy ustnej, jak i skuteczności leczenia ortodontycznego. Pamiętaj, że regularne wizyty kontrolne u ortodonty są nadal konieczne, więc jeśli Twoja podróż się z nią zbiega, skonsultuj przełożenie wizyty z ortodontą prowadzącym Twoje leczenie. Udanej podróży i pięknego uśmiechu!

Poznaj wszystkie produkty z linii GUM® ORTHO.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera