Hedepy

Bycie rodzicem to jedno z najpiękniejszych, ale też najtrudniejszych zadań w życiu. Szukając swojego własnego stylu rodzicielstwa, często sięgamy do naszych własnych doświadczeń z dzieciństwa. Psychoterapia może nam pomóc nie tylko znaleźć optymalny styl rodzicielski, ale także wesprzeć nas w trudnym czasie, gdy musimy łączyć wiele ról jednocześnie.

Platforma Hedepy, wykorzystując nowoczesne technologie, skraca drogę do psychoterapeuty. Statystyki wskazują, że coraz więcej osób w Polsce cierpi na różne zaburzenia psychiczne, jednak tylko połowa z nich szuka pomocy specjalisty. Rola rodziców jest szczególnie trudna, gdyż muszą wziąć na siebie odpowiedzialność za siebie i swoje dzieci. Ta wielozadaniowość może być bardzo obciążająca dla nas samych. Jest to bardzo trudna sytuacja i wymaga bycia tego samego dnia kilkoma osobami w ciele jednej: profesjonalnym pracownikiem, czułym rodzicem oraz najlepiej dobrym kochankiem. Wszystko to może być bardzo obciążające dla nas samych. Samo bycie rodzicem wywołuje nieraz ogrom frustracji i wystawia nas na próbę, co jest zupełnie normalne. Musimy nauczyć się tego, że nie ma jednej recepty na bycie dobrym opiekunem a jest to czasochłonny  proces, w jakim może pomóc psychoterapia.

Psychoterapia może pomóc nam nauczyć się radzenia sobie z różnymi trudnościami, zarówno jako rodziców, jak i rozwijać naszą sferę emocjonalną. Hedepy umożliwia umawianie sesji terapeutycznych online, co oszczędza czas i zasoby. Ponadto, jest to rozwiązanie dla tych, którzy są wykluczeni komunikacyjnie lub są z mniejszych miejscowości, gdzie dostęp do specjalistów jest znacznie bardziej ograniczony. Ponad 83% pytanych w badaniach własnych Hedepy potwierdziło, iż terapia jest dla nich niezwykle przydatna i korzystna.

Hedepy działa na polskim rynku od niedawna, ale w krótkim czasie udało się pomóc wielu osobom. Oprócz umawiania zaplanowanych terapii, platforma umożliwia również natychmiastowe sesje online. Dzięki takiemu rozwiązaniu,  w przypadku nagłych problemów, Klient nie musi czekać kilka dni w kolejkach, na pomoc terapeuty, ponieważ Hedepy zapewni specjalistę w ciągu kilku minut – niezależnie od czasu, w którym klient składa prośbę.

Od samego początku Hedepy kładzie duży nacisk na selekcję terapeutów, z których każdy musi być certyfikowanym terapeutą, który przeszedł wykwalifikowane szkolenie z psychoterapii.

Długoterminowym celem Hedepy jest zapewnienie terapii jak największej liczbie ludzi, stopniowe niwelowanie stygmatyzacji problemów psychologicznych i przede wszystkim znormalizowanie umiejętności prośby o pomoc. Jednocześnie istotne jest aby podkreślić, iż podobnie jak ze zdrowiem fizycznym, podonie jest z naszą kondycja psychiczną, gdzie profilaktyka jest niezbędna do zachowania zdrowia psychicznego, które jest tak istotne aby móc być dobrym rodzicem. Dobrym dla samego siebie.

 

 

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera