Junior Angin

Jak działa junior-angin?

  • Koi ból gardła
  • Hamuje rozwój infekcji

Junior-angin to wyroby medyczne, które chronią błonę śluzową jamy ustnej i gardła. Linia produktów junior-angin dostosowana jest do wieku dzieci: syrop od 1. roku życia, lizaki od 3. roku życia, tabletki do ssania od 4. roku życia.

Zawierają porost islandzki, który:

  • pokrywa błonę śluzową jamy ustnej i gardła filmem ochronnym,
  • tworzy naturalną barierę przed bólem,
  • zapobiega dalszym uszkodzeniom błony śluzowej i wnikaniu drobnoustrojów.

Syrop junior-angin to oparte na składnikach pochodzenia naturalnego rozwiązanie dla dzieci od 1. roku życia z objawami bólu gardła i suchego kaszlu. Skład oparty jest o wyciąg z malwy i porostu islandzkiego. Nie zawiera cukru, sztucznych barwników i konserwantów. Można podawać go dzieciom od 1. roku życia, jak również diabetykom.

Wyciąg z malwy znalazł zastosowanie w leczeniu podrażnień jamy ustnej, gardła oraz w przypadku suchego kaszlu u dzieci.5 Substancje śluzowe zawarte w liściach i kwiatach malwy łagodzą podrażnienia poprzez tworzenie powłoki. Z tego względu malwa pomaga w łagodzeniu podrażnień błon śluzowych dróg oddechowych i łagodzi suchy kaszel.2,4 Skuteczność syropu potwierdzona jest w prospektywnym, wieloośrodkowym, obserwacyjnym badaniu klinicznym.1

Junior-angin – dlaczego jest polecany?

Syrop, lizaki oraz tabletki junior-angin chronią błonę śluzową jamy ustnej i gardła. 

Junior-angin charakteryzuje się przyjemnym smakiem.2-4 Syrop ma unikalny czereśniowy smak, a tabletki i lizaki – truskawkowy.

  1. Meehl S, Vestweber AM. Junior-angin syrop dla dzieci z porostem islandzkim. Wnioski z badania obserwacyjnego. Reprint wydania 4. 2008.
  2. Instrukcja Użytkowania Junior – angin tabletki na ból gardła dla dzieci o smaku truskawkowym.
  3. Instrukcja Użytkowania Junior – angin lizaki na ból gardła.
  4. Instrukcja Użytkowania Junior – angin syrop na ból gardła i kaszel dla dzieci o smaku czereśniowym.
  5. Kundaković T, Maksimović Z. Phytotherapy of acute upper respiratory tract infections in children. Arh. farm. 2022; 72: 320 – 339.
Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera