Nowy Teatr

Nowy Teatr chce rozbudować przestrzenie dialogu z publicznością, nie ograniczając się jedynie do działań ściśle teatralnych. Jest miejscem nowej sytuacji artystycznej. Wolnym polem działania dla zaproszonych artystów i kuratorów, przestrzenią tworzoną przez ludzi z pomysłami i pasją oraz wzajemnej edukacji.

Jednym z celów Nowego Teatru jest interwencja w życie mieszkańców stolicy, która przyczyni się do zmiany widzenia miasta. Otworzy nowe możliwości artystyczne, zbuduje przestrzeń wyobraźni, interdyscyplinarną, wolną od podziałów i uprzedzeń.

Bardzo ważną częścią programu Nowego Teatru są działania skierowane do dzieci i młodzieży. Dzięki spektaklom, warsztatom, wykładom dziecko w teatrze bawi się, ale też uczy. Mali widzowie w Nowym mają okazję doświadczać fantastycznych spektakli, ale też poszerzać swoją wiedze związaną z przyrodą, a także rozwijać się ruchowo czy muzycznie.

Jesienią i zimą 2019 zapraszamy na  spektakle, warsztaty przyrodnicze, jak i wydarzenia związane z MONTem, czyli Młodzieżową Orkiestrą Nowego Teatru. 16 listopada zaczynamy cykl „EKO historie”, czyli wykłady dla dzieci i rodziców tworzone wraz z Akademią Dzikiej Ochoty dotyczące edukacji przyrodniczej. Pod koniec miesiąca pokazywany będzie także „Elementarz”, czyli spektakl inspirowany najsłynniejszą i jedną z najbardziej znanych polską książką, czyli „Elementarzem” Faleckiego. Grudzień otworzymy Zimowym koncertem MONTU – w późniejszych miesiących będzie można ich posłuchać także w koncercie-spektaklu „Morze”, podczas którego zanurzymy się w szemrzące, falujące i śpiewające głębiny.

Więcej informacji o projektach edukacyjnych Nowego Teatru na www.nowyteatr.org

Nowy Teatr
ul. Madalińskiego 10/16, 02-513 Warszawa

Bilety:

bow@nowyteatr.org

bilety.nowyteatr.org

 

 

 

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera