OnlyBio Baby

Naturalna pielęgnacja skóry dziecka – dlaczego sprawdza się najlepiej?

Skóra to niezwykle ważny organ. Jednak w pierwszych latach życia człowieka jej mechanizmy obronne nie są jeszcze w pełni wykształcone i trzeba się o nią szczególnie troszczyć. Łagodna, dobrze dobrana pielęgnacja skóry zapewni dziecku zarówno komfort, jak i prawidłowy rozwój. Pomogą w tym naturalne kosmetyki.

Skóra niemowlaka potrzebuje czułości

Krucha istota, która dopiero przyszła na świat, ma niezwykle wrażliwą skórę. Nawet pięć razy cieńszą niż u dorosłych, delikatną oraz podatną na podrażnienia. Mimo to pełni wiele istotnych funkcji. W pierwszych dniach życia dziecka ma szczególne zadanie, ponieważ kontakt skóra do skóry z mamą i tatą buduje poczucie bezpieczeństwa, jak również ma wpływ na rozwój maluszka.

Przede wszystkim skóra zapewnia ochronę przed czynnikami zewnętrznymi: alergenami, szkodliwymi substancjami czy promieniowaniem UV. Jednakże zanim w pełni dojrzeje, jej płaszcz lipidowy – będący swoistą tarczą, cechuje wysoka przepuszczalność. To przekłada się na lepsze przenikanie nie tylko dobrych składników, ale i tych szkodliwych. Łatwiej transferowana jest też wilgoć, co niestety działa w dwie strony, przez co woda nie jest magazynowana w głębszych warstwach skóry. Stąd skłonność do przesuszeń.

Dlaczego warto wybierać naturalne kosmetyki dla dzieci?

Skóra osiąga dojrzałość w okolicach trzeciego lub czwartego roku życia. Do tego czasu jej pielęgnacja powinna być indywidualnie dopasowywana do zmieniających się potrzeb. Musi ona dostarczać skórze cenne substancje, w tym zwłaszcza natłuszczające i zabezpieczające przed przesuszeniami. Jednocześnie koniecznością jest, aby była wyjątkowo łagodna.

Szukając odpowiednich kosmetyków, najlepiej skupić się na tych, opracowywanych z myślą o dzieciach w konkretnym wieku. Muszą być przebadane dermatologicznie, co potwierdzają atesty, a co przekłada się na bezpieczeństwo stosowania. Produkty dla dorosłych nie służą malcom.

Co ważne, należy uważnie czytać składy – te powinny być jak najprostsze. Detergenty o silnym działaniu (np. SLS i SLES), PEGi, barwniki czy syntetyczne zapachy nie są pożądane – mogą podrażniać i uczulać. Zbawienny wpływ na skórę mają natomiast naturalne składniki. Przykładowo olejek canola zapobiega utracie wilgoci z naskórka, a masło shea chroni przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, w tym wiatru i słońca. Lewan oraz olejki, np. ze słodkich migdałów i brzoskwiniowy, długotrwale nawilżają oraz koją. Te naturalne, a zarazem wegańskie składniki zawierają kosmetyki od OnlyBio. Po serię OnlyBio Baby można sięgnąć od razu po przyjściu pociechy na świat. Natomiast linia OnlyBio Kids odpowiada potrzebom dzieci po 3. roku życia.

Pielęgnacja skóry noworodka

Chcąc przeciwdziałać suchej skórze, należy zacząć od zrezygnowania z długich i częstych kąpieli. Paradoksalnie woda wysusza skórę! W wanience używajmy produktów, które nie tylko oczyszczają, ale i skutecznie nawilżają. Zadanie to spełni delikatny płyn do kąpieli OnlyBio Baby z naturalnym kompleksem myjącym, dodatkowo wspierający cenny mikrobiom.

Kluczowe okazuje się także częste zmienianie pieluszki, ponieważ amoniak z moczu może łatwo przenikać przez barierę lipidową pociechy. Dlatego nie zwlekajmy z wymianą pampersa. Aby zapewnić dziecku komfort, można też stosować naturalne produkty łagodzące podrażnienia, a przy tym wykazujące działania przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Kryteria te spełnia delikatny krem do pupy OnlyBio Baby, wzbogacony nagietkiem, olejkiem canola oraz lanoliną.

Produkty z serii OnlyBio Baby i Kids są dostępne w Drogeriach Rossmann i w sklepie online www.onlybio.life

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera