Bądź EKOMAMĄ. Wybieraj jednorazowe pieluszki dla dzieci zgodnie z naturą

Bądź EKOMAMĄ. Wybieraj jednorazowe pieluszki dla dzieci zgodnie z naturą

Coraz więcej z nas stara się być eko. Minimalizujemy produkcję szkodliwych odpadów poprzez korzystanie z wielorazowych produktów, kosmetyków zero waste czy rezygnujemy z wody w plastikowych butelkach na rzecz butelek z filtrem. Wiele aspektów naszej codzienności możemy zorganizować tak, aby chronić naszą planetę i żyć w zgodzie z naturą. Jak mają się do tego jednorazowe pieluchy dla dzieci? Wyjaśniamy.

Najbardziej ekologicznym rozwiązaniem byłoby prawdopodobnie korzystanie z wielorazowych pieluch tetrowych. Jednak w dzisiejszych czasach jesteśmy przyzwyczajeni do większej wygody i raczej chcemy zaoszczędzić czas przeznaczony na pranie brudnych pieluszek. Jak być eko, jednocześnie kupując jednorazowe pieluszki dla dzieci?

Jednorazowe ekologiczne pieluszki dla dzieci

Na pomoc mamom przychodzą firmy, które produkują ekologiczne pieluszki jednorazowe. Coraz więcej firm je oferuje, przez co nie musimy obawiać się o ich dostępność.

Może nam się wydawać, że jednorazowe nie równa się ekologiczne. I tu jesteśmy w błędzie! Ekologiczne pieluszki są wykonywane z naturalnych materiałów. Ich wkład chłonny składa się zazwyczaj w większości ze skrobi kukurydzianej lub pszennej, dzięki czemu jest w pełni biodegradowalny. Co ważne, ekologiczne pieluszki jednorazowe nie są bielone chlorem. Co to znaczy dla naszego dziecka? Pieluchy nie bielone chlorem nie zawierają niebezpiecznych dioksyn, metali ciężkich, perfum, składników drażniących i powodujących alergie.

Skąd pewność, że jednorazowe pieluch ekologiczne faktycznie są eko?

Ekologiczne pieluchy jednorazowe dla dzieci powinny być oznaczone odpowiednimi certyfikatami, np. Eco Label czy Nordic Swan Eco Label (ten drugi gwarantuje, że cały proces, od pozyskania surowców do utylizacji produktu, przebiega w myśl poszanowania natury i środowiska). Pieluszki powinny mieć również certyfikat gwarantujący, że zostały przetestowane dermatologicznie. Wybierając takie pieluchy mamy pewność, że będą one bezpieczne dla delikatnej skóry naszego dziecka, nie zawierają szkodliwych substancji i są ekologiczne.

 

Jednorazowe pieluchy dla dzieci – Bamboo Nature na abena.pl

Jedną z wiodących marek ekologicznych jednorazowych pieluszek dla dzieci jest Bamboo Nature. Te pieluszki posiadają certyfikaty gwarantujące ich wysoką jakość oraz bezpieczeństwo dla dzieci i środowiska. Marka zapewnia nas, że produkcja ich pieluszek prawie w ogóle nie emituje odpadów, a wszystkie pozostałości są ponownie wykorzystywane. Firma zaznacza również, że ściśle przestrzega zasad ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

Jednorazowe pieluszki ekologiczne dla dzieci – podsumowanie

Jednorazowe pieluszki ekologiczne dla dzieci są świetnym zamiennikiem dla tradycyjnych jednorazowych pieluszek. Jeśli zależy ci na życiu w zgodzie z ekologią, a nie chcesz korzystać z pieluch tetrowych, pieluszki ekologiczne są świetnym rozwiązaniem dla ciebie.

Jeśli twój maluch boryka się z alergiami lub AZS, zwróćcie uwagę na jednorazowe pieluszki ekologiczne. W przeciwieństwie do tradycyjnych jednorazowych pieluch, te nie zawierają szkodliwych substancji i alergenów, które mogą podrażniać wrażliwą skórę dziecka.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera