Biżuteria z kamieni naturalnych

Biżuteria z kamieni naturalnych jest wyjątkowo gustowna i nietuzinkowa. Te piękne naszyjniki, pierścionki czy bransoletki nadadzą charakteru każdej stylizacji. Kamienie naturalne są nie tylko eleganckie. Wiele osób docenia ich właściwości magiczne, które wpływają na zdrowie. Dla niektórych kamienie naturalne pełnią też funkcję ochronnego amuletu. Poznaj magię biżuterii z kamieni naturalnych i doceń ich właściwości.

Biżuteria z kamieni naturalnych

Biżuteria z kamieni naturalnych jest unikatowa. Nie tylko przyciąga wzrok – podkreśla nasz styl i charakter. Taka biżuteria stanowi wyśmienite uzupełnienie zarówno prostych jak i bardziej wyszukanych stylizacji. Jeśli lubisz nietuzinkowe wzory, połączenia kolorów i wyjątkowe akcesoria, biżuteria z kamieni naturalnych idealnie do Ciebie pasuje.

Tak jak wspomnieliśmy, kamienie naturalne są uważane za magiczne amulety, które mają m.in. chronić swojego właściciela. Każdy z kamieni ma konkretne właściwości i zastosowanie. Poznaj niektóre z nich!

Ametyst

Ametyst jest fioletową odmianą kwarcu. Jest to kamień półszlachetny, który występuje w formie szczotek krystalicznych, m.in. w skałach wulkanicznych. Jego największe złoża znajdują się w Brazylii, USA, Kanadzie, Australii, Sri Lance, Mozambiku i Kenii. Ametyst zyskał przydomek kamienia harmonii i relaksu. Łagodzi stres, ułatwia powrót do równowagi. Ametyst ma również łagodzić konflikty i oczyszczać pomieszczenia z negatywnej energii.

Szafir

Szafir jest jednym z najtwardszych minerałów na świecie. Występuje dość rzadko, dlatego biżuteria z nim jest jeszcze bardziej wyjątkowa. Największe kamienie pochodzą m.in. ze Sri Lanki. Szafir jest symbolem wierności, wiecznej miłości i nieśmiertelności.

Opal

Opal jest biały lub bezbarwny, ale pod odpowiednim kątem opalizuje na różne kolory. W związku z tym wyróżniamy kilka rodzajów opalu: mleczny, niebieski, ognisty, pawi, zielony, złoty, różowy, czarny. Największe złoża opalu występują m.in. w Australii, Indiach, Mongolii, Brazylii, Gruzji, Egipcie. Opal ma ułatwiać zamykanie etapów życia. Ułatwia obiektywny ogląd spraw i uwolnienie się od przykrych wydarzeń.

Rubin

Najbardziej pożądane są rubiny z odcieniami niebieskości, które pochodzą z Birmy. Zadaniem rubinów jest przywrócenie dobrego humoru, optymizmu i chęci do życia. Rubin symbolizuje dynamiczne działanie i namiętność. Poza Birmą, złoża rubinu znajdują się w Tajladni, Pakistanie, USA, Norwegii i Finlandii. Rubin uznaje się za kamień, który jest w stanie oddziaływać na różne sfery naszego życia – osobistą, zawodową, zdrowotną, rodzinną.

Podsumowanie

Biżuteria z kamieni naturalnych to nie tylko ozdoba. Kamienie naturalne dodają nam uroku, charakteru, ale przede wszystkim dbają o naszą aurę. Dobierając odpowiedni kamień możemy zauważyć drobne zmiany w naszym życiu – większą chęć do działania, powodzenie w miłości, sukces w pracy, złagodzeniem nerwów i uspokojenie duszy. Który kamień naturalny najlepiej do Ciebie pasuje?

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera