Boska skóra bez chemii. Codzienna pielęgnacja twarzy i ciała w zgodzie z naturą

Boska skóra bez chemii. Codzienna pielęgnacja twarzy i ciała w zgodzie z naturą

Naturalna pielęgnacja twarzy jest w ostatnim czasie bardzo popularna. Nasza świadomość odnośnie dbania o środowisko staje się coraz większa, a wiele osób stara się wprowadzać ekologiczne nawyki w więcej sfer swojego życia. Jesteśmy również bardziej świadome tego, jak powinna wyglądać pielęgnacja naszej twarzy oraz ciała, przez co uważniej wybieramy kosmetyki.

Prym na rynku kosmetycznym wiodą teraz produkty cruelty free (nietestowane na zwierzętach) i wegańskie, które nie zawierają składników pochodzenia odzwierzęcego. Dużą popularnością cieszą się również kosmetyki naturalne – tym mianem określa się produkty, które składają się przede wszystkim z wody i składników pochodzenia roślinnego.

Boska skóra bez chemii

Stosowanie kosmetyków naturalnych ma wiele zalet. Co prawda na efekty ich działania należy czasem trochę dłużej poczekać, ale zdecydowanie warto!

Dobre kosmetyki naturalne nie są pozbawione chemii, sylikonów oraz parabenów. Ograniczenie tych substancji może mieć zbawienny wpływ na skórę. Kosmetyki naturalne są delikatne – opierają się na wodzie i składnikach pochodzenia roślinnego. Nie działają drażniąco na skórę i nie zapychają jej.

Certyfikowane kosmetyki powstają z surowców pochodzących z ekologicznych upraw, gdzie nie używa się sztucznych nawozów i chemicznych środków przeciw szkodnikom. Jest to istotne, ponieważ chemia obecna w wykorzystywanych surowcach może przenikać do naszego organizmu.

Naturalne kosmetyki do twarzy i ciała

Wraz z popularnością naturalnej pielęgnacji wzrosła ilość naturalnych kosmetyków. Są one teraz łatwo dostępne – możemy  je kupić w każdej drogerii stacjonarnej i internetowej, często w bardzo przystępnych cenach. Mamy tak szeroki wybór, że możemy skompletować sobie cały zestaw kosmetyków do twarzy, ciała, a nawet włosów.

Warto zaznaczyć, że kosmetyki naturalne występują najczęściej w szklanych lub papierowych opakowaniach, które nadają się do recyklingu. Wpisuje się to w myśl  zero waste, czyli ograniczanie produkowania śmieci i odpadów nienadających się do recyklingu.

W kosmetykach do mycia ciała często znajdują się silne substancje myjące, jak np. SLS i SLES. Często podrażniają i wysuszają skórę, co wywołuje dyskomfort. Jeśli borykasz się z takimi problemami, zacznij od sprawdzenia, co znajduje się w twoim żelu do mycia. W takiej sytuacji warto zrezygnować z tradycyjnych kosmetyków i postawić na naturalne produkty o łagodnym działaniu, które nie tylko dobrze oczyszczają, ale również pielęgnują skórę.

Kosmetyki naturalne – na co zwrócić uwagę?

Wiele marek wykorzystuje obecną modę na naturalną pielęgnację i próbuje przyciągać klientów stosując „nieczyste zagrania”. W sklepach możemy znaleźć kosmetyki, które na opakowaniu mają napisane że są eko, naturalne itd., co może nie mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości. Niestety, nie ma jeszcze jasnych regulacji prawnych, które jasno definiują kosmetyki naturalne. Jak nie naciąć się na takie produkty?

Przede wszystkim sprawdzamy składy! Na opakowaniu producent może podawać najróżniejsze informacje, jednak skład produktu musi być dokładny. Dzięki takiej analizie łatwo będzie wyeliminować kosmetyki, które nie mają nic wspólnego z naturalnością.

Na opakowaniu szukajmy certyfikatów wegańskich oraz creulty free, Tylko wtedy możemy mieć pewność, że do produkcji nie zostały wykorzystane surowce pochodzenia odzwierzęcego oraz że kosmetyk nie był testowany na zwierzętach.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera