Czyszczenie parowe

Czyszczenie parowe staje się w ostatnim czasie coraz bardziej popularne. Uznaje się je za najbardziej efektywny i higieniczny sposób sprzątania domu. Ekologia, wygoda, oszczędność czasu oraz zmniejszenie kosztów to główne powody, dla których znaczna część osób rezygnuje z tradycyjnych metod sprzątania. Dowiedz się, na czym polega czyszczenie parowe i jakie są jego zalety.

Na czym polega czyszczenie parowe?

Czyszczenie parowe polega na usuwaniu kurzu, brudu i innych zanieczyszczeń za pomocą rozgrzanej pary. Do tego celu potrzebne jest specjalne urządzenie – maszyna do czyszczenia parą. Producenci oferują nam różne sprzęty, począwszy od małych myjek do okien, kończąc na wielofunkcyjnych narzędziach, które umożliwiają wysprzątanie całego domu.

Maszyna do czyszczenia parą podgrzewa wodę do 180 stopni Celsjusza. Para, która wydobywa się z urządzenia osiąga zazwyczaj temperaturę około 120 stopni. Dzięki temu do sprzątania nie są potrzebne żadne środki chemiczne. Rozgrzana para bez problemu usuwa bakterie, kurz i wszelkie inne zabrudzenia.

Jakie powierzchnie można myć urządzeniem parowym?

Parownicę możemy tak naprawdę wykorzystać do czyszczenia każdej powierzchni. Para zawiera niewiele wody, przez co nie musimy martwić się, że po myciu pozostaną mokre zacieki.

Parownicą spokojnie możesz myć podłogi, blaty, wyposażenie kuchni (łącznie z piekarnikiem, okapem, płytą grzewczą), całą łazienkę, lustra, okna, meble, dywany, zasłony czy firany. Parownicę poleca się do sprzątania po remoncie – to urządzenie jest w stanie usunąć kurz, pył i osad, które osadzają się w każdym zakamarku. Parownica jest w stanie usunąć nawet plamy oleju pozostawione na podjeździe przed domem.

Parownica nadaje się też do odświeżania płaszczy i syntetycznych materacy.

Jakie są zalety czyszczenia parowego?

 

  • Czyszczenie parowe oszczędza pieniądze. Nie musisz już kupować chemicznych środków czystości, gąbeczek czy ściereczek. Z pomocą parownicy będziesz w stanie usunąć nawet najbardziej uporczywe plamy tłuszczu czy mydlany osad
  • Czyszczenie parowe = oszczędzanie wody. Jak to działa? Litr wody pozwala wyprodukować około 1700 litrów pary, co wystarczy do posprzątania mniejszego mieszkania. Przy tradycyjnym sprzątaniu zużywamy więcej wody, chociażby do mycia podłóg i armatury w łazience
  • Czyszczenie parowe jest ekologiczne
  • Czyszczenie parowe trwa krócej niż tradycyjne sprzątanie. W ten sposób zyskujesz więcej czasu, który możesz przeznaczyć np. na lekturę
  • Rozgrzana para dezynfekuje powierzchnie, usuwa bakterie i wirusy. Jest to szczególnie ważne dla alergików i małych dzieci

Czyszczenie parowe – podsumowanie

Czyszczenie parowe niesie wiele korzyści – zarówno zdrowotnych, jak i praktycznych. Parownica jest w stanie usunąć ponad 99% bakterii i wirusów. Skutecznie usuwa kurz, pył, tłuszcz, osady z wody i inne uporczywe zabrudzenia. Koniec z szorowaniem i kupowaniem detergentów, które nie są ekologiczne, a ich zapach często wywołuje bóle głowy. Jedno urządzenie pomorze Ci wysprzątać i zdezynfekować cały dom. Zaoszczędzony czas możesz poświęcić na przyjemności i spędzanie czas wspólnie z rodziną.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera