Dzieci kochają bambus. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Dzieci kochają bambus. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Pościel jest podstawowym elementem dziecięcej wyprawki. Zazwyczaj decydujemy się na bawełnę, która jest znana i ceniona od lat. Jednak na rynku pojawiają się coraz to nowsze materiały, które charakteryzują się podobnymi właściwościami jak bawełna, a mają także inne dodatkowe zalety. W tym artykule przyglądamy się pościeli i kocykom wykonanym z bambusa. Dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Bambusowa pościel dla dzieci

Tajemnicą nie jest fakt, że na jakość naszego snu duży wpływ ma otoczenie w którym się znajdujemy. Nie chodzi tu tylko o pomieszczenie, ale również łóżko, materac oraz pościel. Miękka, delikatna i przewiewna pościel jest jednym z kluczowych elementów, które podnoszą nasz komfort. To samo tyczy się dzieci oraz niemowląt.

Rodzice maluchów szczególną uwagę zwracają na to, z czego wykonana jest pościel dla ich pociech. Skóra dzieci, szczególnie noworodków i niemowląt jest delikatna i narażona na alergie i podrażnienia. Dlatego ważne jest, aby wybierać delikatne materiały, które są miękkie, miłe w dotyku, przewiewne i hipoalergiczne.

Sporą popularnością zaczyna cieszyć się pościel bambusowa. Nic dziwnego, ponieważ ma wiele zalet i wyjątkowych właściwości, z których mogą skorzystać nie tylko dzieci, ale również dorośli.

Bambusowa pościel dla dzieci – zalety

Pościel i koce bambusowe bardzo dobrze sprawują się zarówno latem jak i zimą. Wszystko dzięki wyjątkowym właściwościom termoregulującym bambusa. Oznacza to, że w ciepłe dni materiał przyjemnie chłodzi, a zimą grzeje i zapobiega utracie ciepła.

Materiał bambusowy wykazuje się wysoką chłonnością – nawet trzykrotnie większą niż bawełna, dlatego możemy znaleźć również ręczniki czy pieluszki wykonane z tego materiału. Warto tutaj zaznaczyć, że bambus ma działanie przeciwgrzybicze, antybakteryjne i antystatyczne.

Dodatkową zaletą materiału bambusowego jest fakt, że jest on ekologiczny. Do jego produkcji nie wykorzystuje się substancji chemicznych, takich jak pestycydy czy sztuczne nawozy. Pościel, kocyki oraz inne artykuły wykonane z bambusa są w pełni biodegradowalne.

Na koniec warto też wspomnieć o tym, że materiał bambusowy, mimo że jest delikatny, jest bardzo wytrzymały. Wszystko za sprawą bambusa, który jest twardą i mocną rośliną. Pościel, kocyki i inne akcesoria wykonane z materiału bambusowego z pewnością posłużą nam przez lata.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera