Gdzie spędzić wakacje z dziećmi

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami – zakończenie roku szkolnego już 24 czerwca, czyli za nieco ponad miesiąc! Teraz jest najlepszy czas na planowanie wyjazdów. Szukacie wakacyjnych inspiracji? Przedstawiamy listę kilku miejsc, które warto odwiedzić razem z dziećmi.

Wakacje nad morzem

Klasyczny pomysł na wakacyjny wypad – kto nie lubi wylegiwać się na słonecznej plaży? Wyjazd nad morze z pozoru nie wydaje się wyjątkowym i odkrywczym pomysłem. Wszystko zależy od tego, jak zaplanujecie spędzać czas.

Będąc nad morzem koniecznie trzeba odwiedzić plażę. W zależności od tego, na jak długo chcecie wyjechać, możecie zaplanować kilka różnych atrakcji. Warto odwiedzić okoliczne deptaki, popatrzeć na klify lub skorzystać z możliwości wzięcia lekcji np. kitesurfingu. Takie zajęcia są prowadzone nie tylko dla dorosłych!

Jak nie nad morze to… w góry!

Nasze góry skrywają wiele ciekawych, pięknych zakątków, które warto odwiedzić. Z młodszymi dziećmi możecie wybrać się np. na spacery po dolinach lub mniej wymagające, bezpieczne szlaki.

Wizyta w górach to nie tylko wielogodzinne wspinaczki. W okolicach często organizowane są spływy kajakiem. Jest to niezwykła atrakcja, która zapewnia wiele niezapomnianych wrażeń. Dzieciom na pewno spodobają się również kolejki górskie i okoliczne parki rozrywki.

Wakacje w głuszy

Interesującą propozycją na wakacje jest wyjazd w głuszę. W Polsce możemy znaleźć różne ośrodki i kampingi skryte w lesie. Spędzenie kilku dni na łonie natury to świetny odpoczynek. Możemy zrelaksować się, odpocząć od zgiełku miasta, pooddychać czystym powietrzem i zrobić detoks od internetu. Na świeżym powietrzu możecie pograć w piłkę, urządzić grilla, pojść na spacer do lasu. Takie ośrodki często oferują różne atrakcje, np. wycieczki rowerowe, zajęcia integracyjne itp.

Nietuzinkowe miejsca na wakacje z dziećmi

Okazuje się, że nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby znaleźć interesujące miejsce na wakacje z dziećmi. Jeśli szukacie wyjątkowych przeżyć, koniecznie sprawdźcie ofertę domków na wodzie. Są to apartamenty przycumowane do mostu na jeziorze. Posiadają pełne wyposażenie (łącznie z kuchnią). W zależności od rodzaju domku możemy mieć dostęp do jacuzzi, sauny, tarasu widokowego. Jeziorko jest przystosowane do uprawiania sportów wodnych. Na terenie ośrodka znajdują się również atrakcje dla najmłodszych dzieci.

Innym miejscem w Polsce wartym odwiedzenia jest Lapońska Wioska, która znajduje się w pobliżu Karpacza. Ośrodek do złudzenia przypomina finlandzką wioskę. Goście mają do wyboru różne namioty, zarówno stojące bezpośrednio na ziemi, jak i nadziemne. Czeka tam na was mnóstwo atrakcji, np. sale zabaw. W Lapońskiej Wiosce czeka na was renifer i psów husky.

Podsumowanie

Szukając ciekawych miejsc na wakacje z dziećmi nie musimy sięgać daleko. Jak widzisz, w Polsce czeka wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Są nietuzinkowe, wyjątkowe i co najważniejsze – zapewniają super atrakcje dla całej rodziny. Mamy nadzieję, że nasza lista inspiracji pomogła Wam w wyborze tegorocznej wakacyjnej destynacji.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera