Gorset. Skuteczny sposób na modelowanie sylwetki

Gorset to jeden z najskuteczniejszych sposobów na wymodelowanie sylwetki. Główną zaletą noszenia gorsetu jest to, że pomaga zmniejszyć objętość talii i nadać jej piękny kształt. Współcześnie gorset to nie tylko element ubioru, ale także dodatek, który jest wykorzystywany przy tworzeniu różnych strojów. Można go nosić zarówno pod, jak i na ubraniu.

Krótka historia gorsetu

Kobiety zaczęły nosić gorsety już w XIV wieku. Ich zadaniem było wtedy przede wszystkim uwydatnienie biustu i wysmuklenie talii. Wielu z nas gorsety mogą kojarzyć się z niewygodną częścią garderoby, która przysparza wiele bólu. O ile na początku gorsety nie były aż tak szkodliwe, tak w XVII i XVIII wieku powodowały u kobiet deformację płuc i niewydolność oddechową. Gorsety pochodzące z XIX i XX wieku okazywały się jeszcze bardziej niebezpieczne dla zdrowia. Były tak ciasne, że ostatnie 3-4 żebra zaginały się do środka. A wszystko tylko dlatego, aby klatka piersiowa stawała się mniejsza i smuklejsza.

Na szczęście dzisiejsze gorsety w niczym nie przypominają tamtych. Są wykonane tak, aby zapewnić komfort noszenia, a jednocześnie wysmuklać sylwetkę.

Zalety noszenia gorsetu

Dobrze dopasowany gorset przyniesie Ci wiele korzyści. Regularne noszenie gorsetu może zmniejszyć obwód Twojej talii nawet o kilkanaście cm! Dodatkowo pomoże w wyeksponowaniu sylwetki i wszystkich Twoich atutów. Gorset może ci pomóc w utrzymywaniu prawidłowej postawy ciała – w gorsecie zdecydowanie łatwiej jest pozostać wyprostowanym przez dłuższy czas.

Gorset możesz nosić nie tylko pod ubraniem jako element bielizny. Wiele kobiet decyduje się na stworzenie z jego pomocą ciekawej i odważnej stylizacji. Gorset możesz założyć np. Na luźniejszą koszulę, wykorzystać jako top do spodni z wyższym stanem lub do spódnicy.

Jak wybrać odpowiedni gorset?

Gorset najlepiej zakupić w profesjonalnym sklepie gorseciarskim. Jest to bardzo ważne, ponieważ gorset będzie ściśle przylegał do naszego ciała – powinien być wygodny i porządnie wykonany. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z gorsetami, wybierz luźniejszy model. Kiedy przyzwyczaisz się do noszenia gorsetu, możesz zdecydować się na bardziej dopasowany.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera