Herbata konopna

Herbatę konopną wytwarza się ją z liści, łodyg i kwiatów konopi siewnej. Ten napar jest znany od wieków, ale dopiero niedawno zaczęliśmy dostrzegać jego pozytywne właściwości. Prawidłowo przygotowana herbata konopna jest źródłem przeciwutleniaczy, witamin i minerałów. Pozytywnie wpływa na nas i na pracę naszego organizmu. Zobacz, jakie korzyści płyną z picia herbaty konopnej, gdzie ją kupić i jak ją zapatrzyć.

Czym jest herbata konopna?

Herbata konopna powstaje z suszonych liści, łodyg i kwiatów konopi siewnej. Do suszu zazwyczaj dodawane są inne zioła i rośliny, np. czystek i imbir.

Rośliny, z których wytwarza się susz na herbatę konopną zawierają CBD. Jego stężenie w herbacie jest zmienne i zależy od fenotypu rośliny, metody jej uprawy i ilości kwiatów w suszu.

Właściwości herbaty konopnej

Picie herbaty konopnej ma pozytywny wpływ na ludzki organizm. Właściwości konopi wykorzystywano w medycynie naturalnej już wiele tysięcy lat temu. Obecnie napar z suszu konopi siewnej przeżywa swój renesans – coraz więcej osób zaczyna się nim interesować. Jakie korzyści niesie picie herbaty konopnej?

  • Działa relaksująco i wyciszająco
  • Obniża poziom stresu
  • Ułatwia zasypianie, tym samym polepszając jakość snu
  • Może poprawiać koncentrację
  • Uśmierza ból
  • Polepsza pracę układu trawiennego
  • Wspiera profilaktykę chorób serca i układu nerwowego

Właściwości herbaty konopnej będą różnić się w zależności od jej jakości i ilości kwiatów w suszu. To w nich znajduje się najwięcej  kannabinoidów i terpenów, które odpowiadają za pozytywny wpływ herbaty na nasz organizm.

Parzenie herbaty konopnej

Dzięki prawidłowemu zaparzeniu naparu będziemy mogli cieszyć się jego smakiem i wszystkimi drogocennymi właściwościami. Jak zaparzyć herbatę konopną, aby wyciągnąć z niej jak najwięcej dobroci?

Herbaty z konopi nie zalewamy wrzątkiem – optymalna temperatura wody wynosi 80-85 stopni Celsjusza. Jeśli zależy ci na maksymalnej skuteczności herbaty, dodaj do niej tłuszcz, np. masło, mleko czy olej kokosowy. Do naparu możesz dodawać też cytrynę lub suszone owoce.

Picie herbaty konopnej – przeciwskazania

Ze względu na to, że skutki uboczne picia herbaty konopnej nie zostały jeszcze szczegółowo przebadane, zwracaj uwagę na pochodzenie suszu i staraj się wybierać produkty wysokiej jakości, pozyskiwane z wiadomego źródła.

Nie mamy też dokładnych badań na temat bezpieczeństwa herbaty konopnej dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, dlatego im również doradza się zrezygnowanie z picia tego naparu.

Warto tutaj zaznaczyć, że picie herbaty konopnej jest bezpieczne i bardzo rzadko powoduje skutki uboczne. Takowe mogą pojawić się w przypadku, gdy spożywamy herbatę w zbyt dużych ilościach.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera