IDZIE WIOSNA. Wybieramy kolorowe czapki dziecięce.

IDZIE WIOSNA. Wybieramy kolorowe czapki dziecięce.

Wiosna zbliża się wielkimi krokami! Świeci słońce i robi się coraz cieplej. Choć większość z nas pewnie chciałaby już schować kurtki do szafy, niestety jeszcze przyjdzie na to czas. Wczesna wiosna bywa bardzo zdradliwa – pogoda zmienia się bardzo szybko: w jednej chwili grzeje słońce, a za moment zrywa się silny zimny wiatr, który szczypie w twarz i uszy. Zanim na dobre pozbędziemy się płaszczy i czapek, warto wymienić je na lżejsze i cieńsze. Te wciąż będą chronić nas przed zimnem, ale nie będziemy się w nich „gotować”.

Nam dorosłym łatwiej będzie dopasować sobie odpowiednie ubrania na taką pogodę, ponieważ wiemy, w czym będziemy czuć się dobrze i komfortowo. A jak wybrać odpowiednią czapkę wiosenną dla dziecka? Z czego powinna być wykonana dziecięca czapka, która jednocześnie będzie ciepła i przewiewna? Jak dopasować rozmiar czapki? Podpowiadamy.

Wiosenna czapka dla dziecka

Wiosenna czapka dla dziecka powinna chronić głowę oraz uszy przede wszystkim przed zimnem oraz wiatrem. Niestety, gruba zimowa czapka nie będzie już odpowiednia, ponieważ będzie zbyt ciepła. Dziecko się w niej spoci i zgrzeje, przez co łatwiej o przeziębienie.

Z jakich materiałów powinna być wykonana dziecięca czapka na wiosnę?

Najlepszym wyborem są czapki bawełniane. Zazwyczaj zawierają one dodatek materiałów elastycznych, dzięki którym czapka dobrze dopasowuje się i łatwiej się ją ubiera. Co ważne, bawełniane czapki są bardziej przewiewne, przez co skóra głowy nie poci się.

Wiosenna czapka dla dziecka – jaką wybrać?

Sklepy oferują nam różne modele i rodzaje wiosennych czapek dziecięcych. Dla maluchów polecamy czapeczki wiązane pod brodą, które mają dodatkowy materiał zasłaniający uszka. Taka czapka będzie lepiej trzymać się na głowie dziecka i osłaniać ją przed wiatrem i zimnem.

Mamy wybór również między czapkami składającymi się z jednej lub dwóch warstw materiału. Różnica między nimi jest taka, że te drugie są po prostu grubsze. Taka czapka sprawdzi się na zimniejsze i bardziej pochmurne dni. Warto zdecydować się na zakup obu wariantów.

Im bliżej lata, tym cieplej i bardziej słonecznie. Na tym etapie najważniejsza będzie ochrona głowy dziecka przed słońcem. Tutaj rezygnujemy już z klasycznych czapek – świetnie sprawdzą się kapelusze, czapki z daszkiem czy bawełniane chusty.

Jak zmierzyć głowę dziecka?

Kupując czapkę w sklepie, możemy ją łatwo zmierzyć (oczywiście pod warunkiem, że pociecha jest razem z nami). Jeśli robimy zakupy przez internet, lub robimy zakupy bez dziecka, musimy wcześniej zmierzyć jego głowę. Wybierając czapkę na „chybił – trafił” łatwo możemy się pomylić.

Obwód głowy dziecka mierzymy za pomocą centymetra lub sznurka, po skosie – od czoła, przez uszy aż do karku – tak, jak przebiega linia czapki.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera