Jak odpowiednio dopasować bieliznę do sylwetki?

Jak odpowiednio dopasować bieliznę do sylwetki?

Właściwy dobór bielizny jest jednym z najważniejszych warunków prawidłowego dopasowania ubrania. Nieodpowiednia bielizna może zepsuć wygląd nawet najdroższej i najmodniejszej sukienki. Dobrze dopasowana bielizna pomoże ci uwydatnić twoje kształty i zamaskować mankamenty sylwetki. Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że wygodna i dobrze dobrana bielizna sprawia, że możemy poczuć się lepiej i bardziej pewne siebie.

W tym artykule podajemy wskazówki, jak dobrać idealną bieliznę do każdej sylwetki. Zapraszamy do czytania!

 

Bielizna dla gruszki

Sylwetka typu gruszka charakteryzuje się szerokimi biodrami i mniejszym biustem i wąskimi ramionami. Za pomocą bielizny możesz sprawić, że dolna część twojego ciała stanie się smuklejsza, a górna optycznie większa. W tej roli świetnie sprawdzą się mocniej wycięte figi z wysokim stanem (twoje nogi będą optycznie dłuższe, a biodra węższe) oraz biustonosz typu push-up, który uwydatni twój biust.

 

Bielizna dla jabłka

Jak wygląda figura w typie jabłka? Szeroka talia, większy biust i delikatnie zarysowany brzuch. Kobietom o figurze jabłka przydadzą się biustonosze na grubszych ramiączkach, które dobrze podtrzymują biust: balkonetki lub biustonosze typu full cup. Pamiętaj o dobrym dopasowaniu rozmiaru biustonosza. Zbyt małe miseczki będą ściskać twój biust, co będzie powodować dyskomfort, ale również nieestetycznie wyglądać. Jeśli chodzi o majtki, możesz wybrać takie z wysokim stanem, które wymodelują brzuch.

 

Bielizna dla klepsydry

Klepsydra charakteryzuje się szerokimi biodrami, wcięciem w talii i mniejszym biustem. Aby uwydatnić swój biust, kolumna może ubierać biustonosze typu push-up. Jeśli chodzi o majtki, dobrze sprawdzą się mocniej wycięte figi i stringi, które podkreślą krągłe biodra.

 

Bielizna dla rożka

Figura w typie rożka charakteryzuje się sporym biustem, szerokimi ramionami i wąskimi biodrami. W przypadku kobiet o figurze rożka również jest istotne dobre podtrzymanie biustu – porządny biustonosz odciąży twój kręgosłup. Możesz wybierać balkonetki i biustonosze typu full cup. Do tego typu figury polecamy koronkowe majtki, które idealnie podkreślą twoje kształty.

 

Bielizna do każdego typu sylwetki – podsumowanie

Pamiętaj, że bielizna wpływa na to, jak wygląda cała twoja stylizacja. Dobrze dobrany biustonosz i majtki uwydatnią twoje kształty i zamaskują ewentualne mankamenty figury. Wygodna i dobrze dopasowana bielizna poprawi twój komfort i sprawi, że poczujesz się bardziej pewna siebie. Od siebie możemy jeszcze dodać, że latem i „na co dzień” warto wybierać bieliznę bawełnianą, która jest miękka i przewiewna.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera