Koreańska pielęgnacja w kilku krokach

Koreańska pielęgnacja w kilku krokach

Koreańska pielęgnacja skóry jest znana z tego, że jest nieco bardziej dokładna niż ta, do której możesz być przyzwyczajona. Wyróżniają ją również efekty, które daje – gładka, lśniąca i zdrowa skóra.

Chciałabyś stosować koreańską pielęgnację, ale nie wiesz od czego zacząć i jak powinna wyglądać? Nie martw się, wszystkie informacje znajdziesz w tym artykule.

 

Koreańska pielęgnacja – na czym polega?

Koreańska pielęgnacja jest rozbudowana – składa się z 10 istotnych kroków, które uzupełniają siebie nawzajem i w efekcie dają nam zdrową i świetlistą skórę. Każdy z kosmetyków ma konkretne działanie i zazwyczaj charakteryzuje się bogatym składem.

Koreańska pielęgnacja zdobyła serca kobiet z całego świata. Nie ma co się dziwić, kto z nas nie marzy o zdrowej, nawilżonej i promiennej skórze? Koreańska pielęgnacja to rozbudowany rytuał, który skupia się na oczyszczaniu, tonizowaniu i nawilżaniu cery, aby zapewnić jej (i tobie!) pełen komfort.

 

Pielęgnacja koreańska krok po kroku

Już wiesz, czym jest koreańska pielęgnacja. Teraz przedstawimy ci krok po kroku, jak ją wykonać.

 1. Oczyszczanie olejkiem
  • Koreanki skupiają się na dokładnym demakijażu i oczyszczeniu skóry. W tym celu stosują dwuetapowe oczyszczanie. Makijaż zmywają za pomocą dedykowanych olejków, które bardzo dobrze rozpuszczają makijaż i dodatkowo pielęgnują skórę.
 2. Oczyszczenie żelem
  • Po usunięciu makijażu przechodzimy do umycia twarzy. Do tego celu Koreanki używają żelów myjących na bazie wody. Najlepiej wybierać delikatne żele, które nie zawierają mocnych detergentów – takiego żelu bez obaw możesz używać codziennie. Mocniej oczyszczające żele stosowane często (np. codziennie) mogą uszkodzić barierę ochronną twojej skóry i spowodować podrażnienia.
 3. Złuszczanie
  • Po prawidłowym oczyszczeniu czas na złuszczenie. Tego kroku nie wykonujemy codziennie, ale ważna jest regularność. Za pomocą peelingu usuwasz martwy naskórek i oczyszczasz zatkane pory. Dzięki temu zabiegowi skóra jest gładka i świetlista.
 4. Tonizacja
  • Podstawowym zadaniem toników jest przywrócenie naszej twarzy prawidłowego ph, które zostało zaburzone podczas oczyszczania.
 5. Esencja
  • Esencja jest nazywana sercem koreańskiej pielęgnacji. Jest to kosmetyk na bazie wody bogaty w skoncentrowane składniki aktywne. Esencję nakładamy przed serum czy ampułkami.
 6. Serum/ampułka
  • Serum zazwyczaj jest bardziej bogate niż esencja i jego zadaniem jest rozwiązanie naszych problemów skórnych, np. nawilżenie, rozjaśnienie, odżywienie, wyrównanie kolorytu, wygładzenie, łagodzenie.
 7. Maseczka
  • Maseczki w płachcie są chyba najpopularniejszymi kosmetykami koreańskimi. Zazwyczaj zawierają składniki aktywne, które dają nam natychmiastowe efekty. W zależności od rodzaju maseczki może to być oczyszczenie, nawilżenie, rozjaśnienie itd.
 8. Krem pod oczy
  • Nakładanie kremu pod oczy to ważny krok, który często pomijamy w naszej codziennej pielęgnacji. Krem pod oczy powinien mieć lekką konsystencję i nie zawierać składników drażniących. Dobry krem pod oczy powinien przede wszystkim nawilżać skórę.
 9. Nawilżenie
  • Nawilżenie jest również bardzo ważnym elementem pielęgnacji. Krem „domyka” wszystkie poprzednie kroki, daje skórze ukojenie i zapobiega utracie wody.
 10. Ochrona przeciwsłoneczna
  • Koreanki dużą uwagę zwracają również na ochronę przeciwsłoneczną. Promieniowanie UV jest dla nas szkodliwe i może powodować nie tylko oparzenia, ale również wywoływać nowotwory i przyśpieszać starzenie się skóry. Dlatego bardzo ważne jest, aby ochronę przeciwsłoneczną stosować przez cały rok, nie tylko latem.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera