Organizujemy rodzinną wycieczkę rowerową. Zobacz jakie rowery polecamy

Organizujemy rodzinną wycieczkę rowerową. Zobacz jakie rowery polecamy

Jeśli szukasz rozrywki dla całej rodziny, rozważ zorganizowanie rodzinnej wycieczki rowerowej. Wyjazd na rodzinną wycieczkę rowerową może przynieść wiele korzyści zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jest to okazja do wspólnego spędzenia czasu, wyjścia z domu i spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Jeśli szukasz więcej informacji o tym, jakie rowery wybrać, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

 

Jaki rower wybrać na rodzinne wycieczki?

Pierwsze pytanie, jakie może pojawić się przy szukaniu roweru na rodzinne wycieczki rowerowe, jest: rower nowy czy używany?

Kupno roweru używanego ma swoje zalety, a najważniejszą jest cena. Ludzie często chcą pozbyć się niepotrzebnych rowerów i wystawiają je w okazyjnych cenach. Kwota zakupu używanego roweru i jego ewentualny remont może być niższa niż cena nowego roweru.

Jeśli poszukujesz roweru, z którego będziesz korzystać tylko podczas niedługich, rodzinnych wycieczek, nie potrzebujesz drogiego sprzętu.

 

Jaki rower dla dziecka?

Kupując rower dla dziecka kieruj się przede wszystkim bezpieczeństwem i funkcjonalnością. Postaraj się wybrać lżejszy rower – dziecku łatwiej będzie go prowadzić.

Dodatkowy atutem roweru dla dziecka będzie regulowane siodełko, kierownica i możliwość doczepienie i demontowania bocznych kółek. Taki rower będzie „rósł” razem z twoim dzieckiem, a w miarę polepszania jego umiejętności jazdy na rowerze będziecie mogli zdjąć boczne kółka.

Aby ułatwić wam decyzję zakupową, przygotowaliśmy zrobiliśmy dla was research. Zachęcamy do zapoznania się z naszym przeglądem najlepszych rowerów i życzymy miłych wycieczek!

 

Najlepsze rowery na rodzinne wycieczki

  • Idealny rower na rodzinną wycieczkę powinien przede wszystkim być wytrzymały i niezawodny. Warto zwrócić uwagę na to, czy części zamienne do roweru są w przystępnych cenach i łatwo dostępne.
  • Pamiętaj, że kupując rower musisz mieć pewność, że dasz radę nim jechać po każdej nawierzchni.

Rower górski (MTB) – jego zalety to przede wszystkim uniwersalność, wygoda i wytrzymałość. Musisz jednak pamiętać, że rowery górskie są dość ciężkie i zazwyczaj nie mają mocowań do bagażnika.

Rower trekkingowy – przeznaczony do wypraw rowerowych, dlatego zazwyczaj jest już wyposażony w bagażnik, błotnik i lampki. Rower trekkingowy jest również dość uniwersalny i wytrzymały.

Rower crossowy – najlepiej jeździ się nim po asfaltowych nawierzchniach i przystosowanych leśnych drogach. Zalety to przede wszystkim: mała waga i prosta budowa. Minusem jest fakt, że do roweru crossowego musimy dokupić błotnik, lampki oraz bagażnik.

Od siebie możemy dodać jeszcze, że odradzamy zakup roweru w dyskontach. Rowery w marketach mogą kusić swoją ceną czy wyglądem, jednak niestety nie są warte uwagi. Dyskonty często oferują nam też dość drogie rowery, które mają słabej jakości osprzęt – po zakupie zazwyczaj musimy go wymienić na lepszy, co jest dodatkowym kosztem.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera