Organizujemy wyprawkę niemowlęcą. Zobacz jaki materac będzie idealny dla Twojego dziecka

Organizujemy wyprawkę niemowlęcą. Zobacz jaki materac będzie idealny dla Twojego dziecka

Jednym z kluczowych elementów wyprawki niemowlaka jest materac do jego łóżeczka. Dlaczego? Niemowlęta przez pierwsze miesiące swojego życia większość czasu śpią. Bardzo ważny jest komfort dziecka, dzięki któremu jakość snu malucha będzie wyższa, a w przyszłości unikniemy wad kręgosłupa. Zatem jaki jest najlepszy materac dla niemowlęcia?

Jaki materac dla niemowlaka?

Sprzedawcy oferują nam kilka rodzajów materaców dla niemowląt. Jak nie zgubić się w gąszczu wytycznych i wybrać najlepszy dla naszego dziecka?

Przy zakupie materaca dla niemowlaka kierujemy się jego grubością, twardością, materiałem wykonania oraz wielkością. Odpowiedni materac powinien o grubości około 14 cm. W pierwszych miesiącach życia kręgosłup dziecka wciąż się kształtuje, dlatego ważne jest, aby zapobiec nieprawidłowościom w rozwój malucha. Zwracamy uwagę również na twardość materaca. Zbyt miękki spowoduje, że dziecko będzie się zapadać i materac nie spełni swojej podstawowej funkcji, a zbyt twardy będzie powodował dyskomfort.

Materac dla niemowlaka – wypełnienie

Wypełnienie materaca dla niemowlaka również jest istotne. Czym różnią się od siebie poszczególne materace?

Materac piankowy

Materac piankowy jest klasycznym rozwiązaniem. Pianka zapewnia odpowiednią cyrkulację, hamuje rozwój bakterii i nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych. Odradzamy kupno materaca wypełnionego wodoodporną pianką, ponieważ taki materac w ogóle nie przepuszcza powietrza. Zamiast takiego materaca warto kupić ochraniacz, który zabezpieczy piankę przed zalaniem, jednocześnie nie pogarszając cyrkulacji powietrza.

Materac kokosowy

Materace kokosowe są dość twarde, jednak wciąż wygodne dla dziecka. Są hipoalergiczne, łatwe do utrzymania w czystości i nie odkształcają się.

Materac lateksowy

Materac lateksowy będzie najlepszym rozwiązaniem dla alergików. Materace wykonane z lateksu są elastyczne i sprężyste, jednocześnie zachowują optymalną twardość i miękkość. Taki materac nie odkształca się, hamuje rozwój drobnoustrojów i dobrze radzi sobie z wilgocią. Co ważne, materac lateksowy jest pozbawiony niebezpiecznych środków chemicznych.

Przy zakupie nie zapomnijmy o sprawdzeniu atestów oraz certyfikatów. Materac, aby mógł być dopuszczony do sprzedaży, musi je posiadać. Jeśli wybrany przez nas materac ma Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka, możemy mieć pewność, że jest bezpieczny dla dziecka i spełnia standardy higieny oraz zdrowia.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera