Otul się zapachem. Naturalne świece rzepakowe

Otul się zapachem. Naturalne świece rzepakowe

W ostatnim czasie świece zapachowe cieszą się sporą popularnością. Nie są już tylko elementem dekoracyjnym, który ma za zadanie upiększać wnętrze. Palące się świece tworzą wyjątkową atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi i relaksacji, towarzyszą nam podczas zimowych wieczorów, spotkań z przyjaciółmi czy romantycznych kolacji.

Jako coraz bardziej świadomi konsumenci staramy się wybierać ekologiczne produkty i rozwiązania, które nie są szkodliwe dla środowiska. Firmy wychodzą naprzeciw naszym poszukiwaniom, dlatego mamy coraz większy wybór produktów. Ciekawym i wartym uwagi rozwiązaniem są naturalne świece rzepakowe. Czym się charakteryzują i dlaczego warto je wypróbować? O tym przeczytasz w tym artykule.

Naturalne świece rzepakowe

Świece rzepakowe są alternatywą dla tradycyjnych świec, które są produkowane z parafiny. Niestety, świece parafinowe są najmniej ekologiczne i mogą być niebezpieczne dla ludzi. Podczas spalania świeca uwalnia szkodliwe związki chemiczne, np. formaldehyd czy benzol. Kolejnym minusem świec wykonanych z parafiny jest fakt, że producenci nie podają dokładnych składników, które wchodzą w skład mieszanki, przez co nie możemy być pewni, z czego została wykonana nasza świeca. W spisie składników możemy znaleźć np. ropę naftową, węgiel brunatny, barwniki i substancje zapachowe nieznanego pochodzenia. Ołów, który często znajduje się w knotach tradycyjnych świec również jest szkodliwy dla naszego zdrowia. Częste palenie tradycyjnych parafinowych świec może powodować bóle głowy, astmę, a nawet problemy z sercem. Knoty naturalnych świec rzepakowych najczęściej są wykonane z bawełny i pokryte woskiem roślinnym.

Zapachy świec rzepakowych uzyskuje się dzięki dodaniu naturalnych olejków eterycznych lub zapachowych, a nie sztucznych, tak jak w przypadku tradycyjnych świec. Gwarantuje to wyjątkowy efekt i lepsze doznania.

Zaletą naturalnych świec rzepakowych jest również fakt, że są one bezpieczniejsze dla dzieci i osób, które są wrażliwe na bardzo intensywne zapachy: świece nie dymią się podczas spalania i wytwarzają nawet o 90% mniej dwutlenku węgla. Istotne jest również to, że świece rzepakowe palą się zdecydowanie dłużej niż tradycyjne świece. Dodatkowym atutem naturalnych świec rzepakowych jest ich… opakowanie. Po wypaleniu świecy wystarczy je umyć i można je ponownie wykorzystać.

Wosk rzepakowy pozyskuje się z lokalnych upraw, dzięki czemu przedsiębiorstwa znacznie zmniejszają wytwarzanie śladu węglowego związanego z dalekim transportem. Proces pozyskiwania surowców i produkcji świec jest zrównoważony, ekologiczny i wspiera lokalnych rolników.

Naturalne świece są zazwyczaj wykonywane ręcznie, dzięki czemu każdy egzemplarz jest wyjątkowy i różni się od poprzedniego. Kupując naturalne świece rzepakowe stawiamy na ekologiczne produkty, które nie szkodzą planecie i nie szkodzą naszemu zdrowiu.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera