Spraw, aby Twój makijaż był idealnie dopasowany a cera piękna i świetlista

Spraw, aby Twój makijaż był idealnie dopasowany a cera piękna i świetlista

Idealna cera to podstawa każdego rodzaju makijażu. Doskonała baza sprawia, że makijaż wygląda perfekcyjnie. Nie chodzi tylko o uzyskanie całkowicie jednolitej cery i zakrycie wszystkich niedoskonałości. Makijaż ma na celu podkreślenie Twoich najlepszych cech, nadanie Ci zdrowego i promiennego wyglądu.

Zastanawiasz się, co zrobić, aby twój makijaż był idealnie dopasowany do koloru twojej skóry, wyglądał świeżo i świetliście? Mamy dla ciebie kilka wskazówek, które pomogą ci osiągnąć wymarzony efekt!

 

Podkład podkładowi nierówny…

Istnieją dwa główne rodzaje produktów do stworzenia idealnej bazy: podkłady i kremy BB. Oba te produkty pozwalają uzyskać równomierny koloryt cery, ale w różny sposób. Podkłady mają konsystencję kremu i zapewniają wysoki poziom krycia, natomiast kremy BB są lżejsze i dają bardziej świetliste wykończenie.

Jest to najprostsze rozróżnienie tych dwóch produktów. Pamiętaj, że podkłady również mogą mieć delikatniejsze krycie i lżejsze, promieniste wykończenie. Producenci kolorowych kosmetyków prześcigają się w dostarczaniu coraz to bardziej innowacyjnych produktów. Bez problemu znajdziesz produkt, który spełni wszystkie twoje wymagania.

 

Jak dobrać idealny odcień podkładu?

Dobór idealnego odcienia podkładu często sprawia nam problem. Oświetlenie w sklepach znacznie różni się od tego, jakie mamy w domu, nie wspominając już o świetle dziennym. Kolory produktów, które oglądamy w drogerii są zazwyczaj przekłamane. Co zrobić, aby dobrać dla siebie odpowiedni odcień podkładu?

Najlepszym rozwiązaniem jest pójście do drogerii i poproszenie o próbkę podkładu. Zabierz ją ze sobą do domu i wykonaj za jej pomocą makijaż, najlepiej w dziennym świetle. W ten sposób będziesz mogła ocenić, który kolor najlepiej do ciebie pasuje.

 

Wypielęgnowana cera najlepszą bazą pod nieskazitelny makijaż

Makijaż to nie wszystko. Najpierw musimy zadbać o naszą cerę. Jeśli zależy ci na nieskazitelnym makijażu, który daje ci efekt zdrowej i świetlistej cery, zacznij od odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy.

 

Pamiętaj o odpowiednim oczyszczaniu cery

Prawidłowe oczyszczanie twarzy jest kluczowe. Niedokładne zmywanie makijażu (lub spanie w nim), ale także zbyt mocne oczyszczanie cery wpływają na kondycję skóry.

 

Nie zapominaj o tonizacji i nawilżaniu skóry

Po oczyszczeniu cery czas na tonizację i nawilżenie. O tym kroku często zapominają posiadaczki cer tłustych i mieszanych, co jest dużym błędem. Każda skóra potrzebuje nawilżenia, niezależnie od jej typu. Pomijając nawilżanie i nadmiernie matując swoją skórę osiągasz przeciwny efekt – twoja skóra próbuje „ratować się” i produkuje więcej sebum.

 

Krem z filtrem SPF stosuj przez cały rok

Kremów z filtrem przeciwsłonecznym używamy zazwyczaj wyłącznie latem i rzadko kiedy na twarz. Jeśli w twojej kosmetyczce nie znajduje się jeszcze krem z filtrem do twarzy, teraz jest dobry moment, aby to zmienić! Nasza skóra jest narażona na szkodliwe promieniowanie przez cały rok. Stosując krem z filtrem nie tylko chronisz się przed oparzeniem słonecznym. Zmniejszasz szanse na wystąpienie nowotworu skóry i spowalniasz proces starzenia się swojej cery.

 

Pij dużo wody

Woda ma zbawienny wpływ na cały nasz organizm, w tym na naszą cerę. Badania dowodzą, że picie litra wody dziennie przez 42 dni zwiększa nawilżenie skóry o 14%. Prawidłowe nawodnienie organizmu gwarantuje zdrową i jędrną skórę.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera