Srebro koloidalne. Jak działa na skórę i włosy?

Srebro koloidalne. Jak działa na skórę i włosy?

Srebro koloidalne było znane już w czasach starożytności. Ówczesne cywilizacje używały srebrnych naczyń do przechowywania jedzenia, aby na dłużej zachować jego świeżość. Hipokrates po raz pierwszy opisał działanie srebra koloidalnego w 400 r. p.n.e. jako środka o działaniu przeciw drobnoustrojom. Zanim pojawiły się nowoczesne antybiotyki, srebro koloidalne było lekiem na infekcje i choroby.

Dziś srebro koloidalne jest popularnym składnikiem produktów pielęgnacyjnych. Jakie pozytywne zmiany zauważymy po stosowaniu kosmetyków ze srebrem koloidalnym?

Srebro koloidalne – co to jest?

Zanim przejdziemy do przedstawiania korzyści z używania kosmetyków ze srebrem koloidalnym, wyjaśnimy czym tak właściwie jest ten składnik.

Srebro koloidalne potocznie jest nazywane po prostu srebrem. Występuje również pod nazwą srebro koloidowe, korgol lub kolargol. Jest to surowiec, który powstaje po połączeniu srebra z białkiem lub żelatyną. Jest to niejednorodna mieszanina składająca się z cząsteczek o wielkości 100 nanometrów, które są widoczne jedynie pod mikroskopem.

W kosmetykach w składzie INCI srebro koloidalne znajdziemy pod nazwą Colloidal Silver. Producenci posługują się najczęściej pojęciem „aktywne srebro”.

Srebro koloidalne – właściwości

Srebro koloidalne słynie ze swoich właściwości antybakteryjnych i antyseptycznych, dlatego często możemy je znaleźć w kosmetykach przeznaczonych dla osób borykających się z trądzikiem, egzemą czy łuszczycą. Koralgol pomaga też w leczeniu opryszczek wargowych.

Dzięki przeprowadzonym badaniom wiemy również, że srebro koloidalne ma działanie antywirusowe (zarówno wirusy tlenowe jak i beztlenowe) oraz przeciwgrzybicze. Wykazano, że kolargol hamuje wzrost szczepów niektórych grzybów i pomaga w walce z grzybicą.

Działanie srebra koloidalnego na skórę

Pozytywne skutki używania pielęgnacji ze srebrem koloidalnym:

  • Zmniejszenie produkcji sebum
  • Nawilżenie twarzy
  • Spowolnienie procesu starzenia się skóry
  • Przyśpieszenie regeneracji i zmniejszenie widoczności blizn
  • Łagodzenie trądziku i infekcji skórnych
  • Zniwelowanie zaczerwienienia

Srebro koloidalne w kosmetykach do włosów

Kolargol ma zbawienne działanie nie tylko na skórę twarzy czy ciała, ale również na włosy. Zobacz, co możesz zyskać dzięki kosmetykom do włosów ze srebrem koloidalnym:

  • Łagodzi swędzenie skóry oraz łupież
  • Zapobiega przesuszaniu się skóry głowy
  • Spowalnia wypadanie włosów i stymuluje wzrost nowych
  • Włosy mają zdrowy blask

Podsumowanie

Srebro koloidalne wykazuje działanie antybakteryjne, antywirusowe i antyseptyczne. Bardzo dobrze wpływa na naszą skórę i włosy, może wspomóc leczenie trądziku i innych chorób skórnych. Nie powinniśmy obawiać się stosowania kosmetyków z kolargolem, ponieważ jest on w pełni bezpieczny i przebadany. Srebro koloidalne może pojawić się również w pielęgnacji osób z wrażliwą skórą. Szczególną ostrożność należy zachować przy doustnym stosowaniu suplementów z kolargolem, ponieważ narażamy się na zachorowanie na srebrzycę.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera