Torebki i ich rodzaje. Zobacz jakie do Ciebie pasują

Torebki i ich rodzaje. Zobacz jakie do Ciebie pasują

Torebka jest nieodłącznym elementem damskiej garderoby. Liczy się nie tylko to czy jest funkcjonalna, ale również to, czy pasuje do całej stylizacji. Torebka jest zwieńczeniem, kropką nad „i”, która dopełnia każdy outfit. Zastanawiałaś się, która torebka najbardziej do ciebie pasuje? Jeśli jesteś ciekawa, przeczytaj nasz krótki poradnik.

Rozmiar ma znaczenie

Każda z nas ma inną figurę – różnimy się pod względem wagi wzrostu i ogólnych proporcji, dlatego na każdej z nas jedna torebka może różnie wyglądać. Niektórym paniom nie pasują konkretne modele torebek, ponieważ zamiast ozdabiać, zaczynają dominować w całej stylizacji. Jaka torebka do jakiej figury?

Figura filigranowa

Do filigranowych pań najlepiej pasują… filigranowe torebki. Duże „shoppery”, worki i luźne torby przyćmią stylizację i jej właścicielkę, przez co będziemy wyglądać na jeszcze mniejsze i niższe, niż naprawdę jesteśmy. Szczupłe i niższe panie powinny wybierać kopertówki i listonoszki, które nie będą wyglądały na nich karykaturalnie.

Figura o okrąglejszych kształtach

Dla pań, które mają bardziej wyraźne kształty i chcą odwrócić od nich uwagę, odpowiednie będą torebki w rozmiarze A4, np. worki i inne o zaokrąglonych, miękkich kształtach. Torebka na pasku powinna sięgać wtedy do linii talii. Jeśli chcemy odwrócić uwagę od okolic brzucha, powinnyśmy zrezygnować z kopertówek, nerek i mniejszych listonoszek.

Torebka dla wysokich

Na wysokich paniach najlepiej wyglądają duże, nawet workowate torby. Przy dużym wzroście nie wydają się one tak ogromne, jak w przypadku pań o filigranowej figurze. Dobrze sprawdzą się też torby o geometrycznych kształtach.

Torebki według typu figury

  • Figura w kształcie jabłka – dla pań o takiej figurze poleca się średniej wielkości listonoszki na regulowanym pasku. Torebkę najlepiej nosić na wysokości bioder lub dłoni
  • Figura w kształcie gruszki – panie o tym typie figury szczególną uwagę powinny zwracać na zachowanie odpowiednich proporcji. Dla niższych kobiet poleca się małą listonoszkę sięgającą do talii lub kopertówkę, dla wyższych – zaokrąglone torebki również noszone na wysokości talii
  • Figura w kształcie klepsydry – do tego typu figury dobieramy proporcjonalną do wzrostu i wagi torebkę. Panie, którym zależy na ukryciu krągłości, powinny wybrać listonoszki na wysokości talii, natomiast panie, które chcą osiągnąć przeciwny efekt, mogą postawić na większą torbę o miękkich kształtach
  • Figura w kształcie kolumny – paniom w tym typie poleca się głównie nerki, które pomogą zaznaczyć talię oraz średniej wielkości torebki noszone na wysokości talii

Pamiętajmy, że to tylko podstawowe wskazówki, które mogą pomóc w osiągnięciu pożądanego efektu. Najlepsza torebka to taka, która jest pojemna, pasuje do większości elementów naszej garderoby oraz powoduje, że czujemy się ładne i pewne siebie. Przy wyborze idealnej torebki kierujmy się przede wszystkim własnymi preferencjami i gustem.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera