Weź głęboki oddech. Wspieramy układ oddechowy

Układ oddechowy, który obejmuje nos, gardło, przełyk, tchawicę, płuca i oskrzela, jest odpowiedzialny za dostarczanie nam tlenu. Ze względu na to, że jest to bardzo ważna część ludzkiego organizmu, każda choroba lub infekcja układu oddechowego może stanowić zagrożenie dla życia. Problemy z oddychaniem mogą być spowodowane przez infekcje bakteryjne, wirusy lub inne czynniki drażniące, takie jak palenie tytoniu lub zanieczyszczenie powietrza. Zobacz, co możesz robić, aby wesprzeć swój układ oddechowy.

Jakość powietrza ma znaczenie

Powietrze, którym oddychamy ma ogromny wpływ na cały nasz organizm. Najlepszą sytuacją dla naszego układu oddechowego byłaby możliwość oddychania powietrzem wolnym od smogu i zanieczyszczeń. Niestety, obecnie jest to bardzo trudne do zrealizowania, wręcz niemożliwe. Co możemy zrobić, aby polepszyć jakość wdychanego powietrza?

Pierwszym krokiem do oddychania czystym powietrzem jest zainwestowanie w oczyszczać powietrza. Takie urządzenie stawiamy w naszym mieszkaniu/wybranym pomieszczeni/biurze. Zadaniem oczyszczacza jest filtrowanie powietrza z bakterii, zarazków, kurzu oraz smogu. Pamiętaj, że każde urządzenie ma określoną moc i zakres działania. Przed zakupem oczyszczacza zorientuj się, na jaką przestrzeń ma objąć i wybierz model, który odpowie Twoim potrzebom.

Przed wyjściem na dwór warto sprawdzić jakość powietrza. Informacje na ten temat z łatwością znajdziesz w internecie. W dni, w które powietrze jest mocno zanieczyszczone, możliwie ogranicz przebywanie poza domem.

Zrezygnuj z papierosów

Nie od dziś wiadomo, że palenie papierosów niekorzystnie wpływa na nasz układ oddechowy. Przyczynia się nie tylko do raka płuc, ale również do chorób serca. Paląc papierosy wyniszczasz swój organizm nie tylko od środka, ale też od zewnątrz. Skóra nałogowych palaczy staje się poszarzała i zmęczona, pogarsza się również wygląd ich zębów.

Skup się na profilaktyce chorób dróg oddechowych

Choroby dróg oddechowych są często przez nas bagatelizowane. Niestety, jest to nieprawidłowe podejście, które przynosi przykre skutki. Niedoleczone choroby – a nawet przeziębienia – często przeradzają się w poważne powikłania. Aby uniknąć problemów z układem dróg oddechowych, warto skupić się na odpowiedniej profilaktyce.

Warto zacząć od zdrowej diety. Sposób odżywiania ma wpływ na cały nasz organizm. Posiłki powinny być dla nas nie tylko źródłem energii, ale również witamin i innych składników, które zagwarantują nam wysoki poziom odporności.

Podsumowanie

Na kondycję naszego układu oddechowego ma wpływ wiele czynników. Nasza dieta, jakość powietrza, nawyki i nałogi mogą przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia. Jeśli chcesz zadbać o swój układ oddechowy i skutecznie unikać chorób oraz infekcji, koniecznie rozpocznij działania profilaktyczne.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera