Wybieramy kalosze

Kalosze od kilku lat cieszą się sporą popularnością. Stały się modnym elementem garderoby, który w pochmurne, deszczowe dni stanowi świetne uzupełnienie całej stylizacji. Producenci oferują różne fasony, wzory i kolory kaloszy, dlatego nietrudno zgubić się podczas poszukiwań idealnych kaloszy. Z naszą pomocą uda Ci się wybrać najlepsze kalosze na deszczowe szaleństwo dla siebie i swoich dzieci. Zapraszamy do lektury.

Jakie kalosze wybrać?

Smutne “gumiaki” odeszły do lamusa. Kalosze przeżywają swój renesans – występują w różnych fasonach, kolorach i wzorach. Co więcej, doczekały się wersji od znanych projektantów mody i zagościły w luksusowych butikach. Jakie kalosze wybrać, aby spełniały one swoją rolę, a jednocześnie wyglądały stylowo i elegancko?

Rodzaje kaloszy

  • Kalosze gumowe – najbardziej zbliżone wyglądem do tradycyjnych kaloszy. Wykonane są z gumowego materiału, chronią przed wilgocią i deszczem. Sprawdzają się podczas spacerów po lesie i zabłoconych miejscach
  • Kalosze zimowe – specjalny rodzaj kaloszy, które są ocieplane, dzięki czemu spokojnie możemy w nich chodzić zimą
  • Kalosze imitujące inne typy obuwia, np. buty na obcasie, sztyblety, trampki, kozaki itd. Takie kalosze są bardzo popularne, z powodzeniem możemy dostać je w różnych sklepach obuwniczych i nie tylko. Takie kalosze mają nie tylko chronić stopy przed wilgocią, ale też ładnie wyglądać i stanowić uzupełnienie stylizacji

Kalosze dla dziecka

Kalosze to buty, które powinno posiadać każde dziecko. Dzięki nim pociecha nie musi omijać kałuż w obawie przed zniszczeniem i przemoczeniem butów. Kalosze świetnie sprawdzają się podczas jesiennych i wiosennych spacerów, kiedy to pogoda nie zawsze nam sprzyja. W kaloszach spokojnie możemy biegać po kałużach i chodzić po leśnych ścieżkach.

Dziecięce kalosze również mogą stanowić modny, kolorowy dodatek, który wywoła uśmiech na Twarzy twojego dziecka. Kalosze dla dzieci występują w wielu różnych kolorach i wzorach. W sklepach możemy znaleźć sygnowane kalosze z różnymi postaciami z bajek, seriali, książek, kreskówek itd.

Z jakiego materiału powinny być wykonane kalosze?

Kalosze powinny być wykonane z trwałego, mocnego materiału, który zapewni naszym stopom ochronę przed zimnem, deszczem i wilgocią. Taki materiał powinien być również dość miękki, aby noszenie kaloszy było komfortowe. Kalosze zazwyczaj są wykonane z gumy, kauczuku, rzadziej z PVC.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar kaloszy dla siebie i dziecka?

Kalosze powinny mieć odpowiedni rozmiar. Jeśli będą zbyt luźne, najprawdopodobniej będą zsuwać się ze stopy i obcierać ją w strategicznych miejscach. Zbyt małe kalosze będą uciskać stopę i odbierać radość z deszczowego szaleństwa. Jak dobrać właściwy rozmiar kaloszy?

Przyjmuje się, że kalosze wybieramy odrobinę większe niż buty, które nosimy na co dzień. Warto pozostawić sobie około 1 cm zapasu, nie więcej. Tę zasadę stosujemy zarówno przy kupowaniu kaloszy dla osoby dorosłej, jak i dla dziecka.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera