Wyjeżdżamy na wakacje! Poznaj triki na szybkie spakowanie walizek

Podróżowanie to świetna zabawa, ale może kojarzyć się też z nieprzyjemnymi przygotowaniami. Spakowanie wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy tak, aby zabrać ze sobą jak najmniejszy bagaż bywa problematyczne. Często wydaje nam się, że uporządkowanie wszystkiego zajmuje całą wieczność, nawet jeśli wcześniej przygotujemy rzeczy, które chcemy zabrać. Całe szczęście istnieje kilka sztuczek, które sprawią, że pakowanie będzie szybkie i proste. Poznaj nasze tricki na pakowanie walizek.

 

Nadszedł czas wakacji! Bez względu na to, czy Twój wyjazd trwa tydzień czy dwa tygodnie, pakowanie się do niego może przyprawić o ból głowy. Ostatnią rzeczą, na jaką masz ochotę, jest spędzanie godzin na pakowaniu. Może to być szczególnie problematyczne, jeśli planujesz podróż samolotem. Linie lotnicze mają specjalne ograniczenia odnośnie wielkości i wagi bagażu – za każda nadprogramową walizkę niestety trzeba zapłacić.

W dzień wyjazdu chcemy cieszyć się nadciagającą przygodą zamiast zaprzątać sobie głowę bagażami. Jeśli do tej pory pakowanie było dla Ciebie największym koszmarem, koniecznie wypróbuj nasze tricki!

Przed pakowaniem zrób listę najpotrzebniejszych rzeczy

Pakowanie w pośpiechu jest jedną z najgorszych opcji. Najprawdopodobniej zapomnisz o połowie najpotrzebniejszych ubrań i po otwarciu walizki okaże się, że tak naprawdę nic w niej nie ma. Aby uniknąć takiej sytuacji, przed pakowaniem sporządź listę rzeczy, które chcesz ze sobą zabrać.

Na takiej liście powinny znaleźć się tylko te rzeczy, z których faktycznie będziesz korzystać. Zastanów się, jak będziesz spędzać swoje wakacje – aktywnie, na spacerach, trekkingu czy na plaży z drinkiem. Od tego, co będziesz robić podczas wyjazdu, zależy to, co powinieneś spakować. Zrezygnuj z rzeczy, które najprawdopodobniej w ogóle Ci się nie przydadzą.

Roluj ubrania

Ubrania złożone w kostkę zajmują sporo miejsca w torbie czy walizce. Jeśli zależy ci na jak najlepszym wykorzystaniu miejsca w bagażu, roluj ubrania, zamiast je składać. Dodatkową zaletą rolowania ubrań jest również to, że ułożone w ten sposób mniej się gniotą.

Zabieraj ze sobą tylko miniaturowe kosmetyki

Tę zasadę stosujemy lecąc samolotem, ponieważ mamy ograniczone możliwości co do tego, ile (i jak przechowywanych) kosmetyków możemy zabrać. Miniaturowe kosmetyki zacznij zabierać ze sobą na każdy wyjazd, niezależnie od tego, jakim środkiem komunikacji będziesz podróżować. Miniatury zajmują zdecydowanie mniej miejsca i są lżejsze.

Część ubrań ubierz na siebie

Jeśli są jakieś ubrania, które koniecznie chcesz zabrać ze sobą, ale nie masz już na nie miejsca w walizce lub są za ciężkie – ubierz je na siebie. Na kilkudniowy wyjazd zazwyczaj zabieramy ze sobą więcej niż jedną parę butów, zwłaszcza kiedy jedziemy w góry lub na urlop w ciepłych krajach. Najcięższe i największe buty (np. trekkingowe) ubierz na podróż. To samo tyczy się swetrów, grubszej kurtki, kapelusza itp.

Nie pakuj walizki do pełna

Nie ważne czy wyjeżdżasz tylko na weekend, czy na dwa tygodnie – postaraj się nie wypełniać walizki po brzegi. Prawdopodobnie będziesz chciał zabrać ze sobą jakieś pamiątki, które później trudno będzie zmieścić w przepełnionej walizce. Pamiętaj, że takie rzeczy jak T-shirt czy bielizna bez problemu możesz wyprać w ręku. Część ubrań możesz kupić na miejscu – zwiewna sukienka również może być świetną pamiątką z wakacji.

Najpotrzebniejsze rzeczy umieść na samej górze walizki lub bagażu podręcznego

Podczas pakowania warto zastanowić się, które przedmioty będą nam najbardziej potrzebne w trakcie podróży. Najcięższe rzeczy spakuj na dno, a na wierzchu połóż kosmetyki, jedzenie i elektronikę, którą będziesz musiał pokazać podczas kontroli bagażu. Dokumenty również umieść w łatwo dostępnym miejscu, aby zawsze były pod ręką.

Podsumowanie

Dzięki tym kilku prostym krokom pakowanie na wyjazd stanie się prostsze i przyjemniejsze. Zapomnisz o stresie czy nerwach i będziesz mógł w pełni cieszyć się swoimi wakacjami!

 

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera