ŻEBY WŁOS CI NIE SPADŁ Z GŁOWY – czyli co zrobić, aby mieć piękne włosy

ŻEBY WŁOS CI NIE SPADŁ Z GŁOWY – czyli co zrobić, aby mieć piękne włosy

Wypadanie włosów to problem, który dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. W wielu przypadkach zwracamy na to uwagę ze względów czysto estetycznych, powinniśmy jednak wiedzieć, że wypadanie włosów jest objawem niepokojących zmian zdrowotnych.

Co dzieje się w naszym organizmie, kiedy wypadają włosy? Jak nie dopuścić do takiego stanu i co robić, kiedy włosy staja się cienkie, rzadkie i wypadają garściami?

Wypadanie włosów – przyczyny

Przyczyn wypadania włosów tak naprawdę jest wiele. W każdym przypadku ten proces jest objawem pogorszenia naszego stanu zdrowia, dlatego nie można tego bagatelizować.

Włosy wypadają, gdy:

  • Mamy niedobór witamin i minerałów, m.in. witaminy D, żelaza i wapnia
  • Mamy chorą tarczycę
  • W ostatnim czasie żyliśmy w ciągłym stresie
  • Przebyliśmy zabieg/operację pod narkozą
  • Przebyliśmy leczenie antybiotykami
  • Nosimy ciasne fryzury
  • Występuje łysienie plackowate lub androgenne

Wypadanie włosów – co robić?

Kiedy zauważysz u siebie nadmierne wypadanie włosów, koniecznie udaj się do lekarza. Ten zleci ci odpowiednie badania, dzięki którym łatwiej będzie określić przyczynę takiego stanu. Możesz sięgnąć również po pomoc dermatologa lub trychologa. Są to specjaliści, którzy zajmują się chorobami skóry i będą w stanie ocenić, czy do wypadania włosów nie przyczynia się np. infekcja skóry głowy.

Wypadanie włosów – leczenie i zapobieganie

Przy wypadaniu włosów kluczowe jest znalezienie przyczyny, aby później można było podjąć odpowiednie kroki. Leczenie specjalistyczne (jeśli będzie takie potrzebne) warto wesprzeć kilkoma elementami, które przyśpieszą twój powrót do zdrowia. Może okazać się, że w twoim przypadku przyczyny wypadania włosów nie są aż tak poważne i wystarczy prawidłowa pielęgnacja.

Jeśli chcesz zapobiegać wypadaniu włosów lub zniwelować swój problem, możesz zacząć od zmiany diety. Do swojego jadłospisu warto wprowadzić produkty, które są bogate w witaminy i minerały, np. owoce i ryby. Możesz wspomóc się poprzez suplementację witamin, które kupisz w każdej aptece.

Warto również zwrócić uwagę na gotowe suplementy diety, które zawierają w sobie najpotrzebniejsze witaminy, biotynę, zioła i inne składniki, które działają wzmacniająco i stymulująco na włosy. Dobrym pomysłem jest stosowanie wcierki do włosów. Dostaniesz ją w każdej aptece, ale też w drogerii – coraz więcej marek kosmetycznych posiada wysokiej jakości wcierki do włosów, które wykazują bardzo dobre działanie.

Kluczową rolę odgrywa również prawidłowa pielęgnacja włosów. Zwróć uwagę na to, jakich kosmetyków do włosów używasz. Przede wszystkim zadaj sobie pytanie, czy faktycznie ci służą. Jeśli chcesz wzmocnić swoje włosy wybieraj szampony, odzywki i maski, które miały działanie zgodne z potrzebami twoich włosów.

Jeśli dotknął cię problem wypadania włosów lub chcesz temu zapobiec, zrezygnuj z ciasnych fryzur takich jak gładkie koki czy kucki, ponieważ przyczyniają się one do osłabienia i w efekcie wypadania włosów.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera