Złota czy srebrna biżuteria? Jaka do Ciebie pasuje?

Złota czy srebrna biżuteria? Jaka do Ciebie pasuje?

Najczęściej wybierając biżuterię kierujemy się wyłącznie tym, czy dana rzecz nam się podoba, czy nie. Uwagę powinniśmy zwracać również na to, z czego jest taka biżuteria wykonana. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że dobrze dobrana biżuteria potrafi rozświetlić cerę i uatrakcyjnić wygląd, a niedopasowane akcesoria jeszcze bardziej uwypuklą wszystkie niedoskonałości.

Złota lub srebrna – wiesz, która biżuteria najlepiej do ciebie pasuje? Jak trafnie ocenić, jakie akcesoria najlepiej podkreślą naszą urodę? O tym przeczytasz w ty artykule.

Dla kogo złoto, dla kogo srebro?

Ten podział jest jasny – paniom o cieplejszej, ciemniejszej karnacji najbardziej pasują złote dodatki, w odcieniu żółtym i różowym, szczególnie z rubinami i granatami. Kobiety o chłodnej karnacji najlepiej wyglądają w biżuterii srebrnej oraz z białego złota. Dla tych pań poleca się dodatki z kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi.

Jak rozróżnić ciepły i zimny typ urody?

  • Typ ciepły – skóra z wyraźnie żółtymi i brzoskwiniowymi tonami. Ciepły tym skóry mają zazwyczaj naturalne blondynki i szatynki o brązowych, zielonych i niebieskich oczach. Panie w tym typie urody szybciej się opalają
  • Typ zimny – skóra z różowymi i oliwkowymi tonami. Panie o tym typie urody mają zazwyczaj ciemne lub platynowe włosy. Zimną cerę mają również osoby o bardzo jasnej skórze, ale również mocnej i wyraźnej urodzie

Jeśli nie jesteś pewna, którym typem urody jesteś, możesz zrobić sobie test. Jednym z popularniejszych jest określenie koloru żył. Znajdź na swoim ciele miejsce, gdzie żyły są najbardziej widoczne, np. nadgarstek. Jeśli mają one zielony odcień – masz ciepłą urodę, jeśli mają odcień niebieski – masz urodę w typie zimnym. Test trzeba przeprowadzić w świetle dziennym, ponieważ sztuczne światło może przełamywać kolory.

Typ urody określa się również za pomocą analizy kolorystycznej, zazwyczaj z pomocą profesjonalisty. Taką analizę możesz przeprowadzić również sama, za pomocą złotej i srebrnej chusty. Aby wyniki były jak najbardziej dokładne, ten test wykonaj również w świetle dziennym, bez makijażu i z gładko związanymi włosami (bez ozdób). Dla ułatwienia możesz wykonać sobie dwa zdjęcia: jedno ze złotą chustą związaną wokół szyi, drugie – ze srebrną. Zestaw ze sobą oba zdjęcia i oceń, na którym wyszłaś korzystniej.

Złoto i srebro – czy można je łączyć?

Każda z nas słyszała na pewno, że złotej i srebrnej biżuterii nie powinno się ze sobą łączyć. Obecnie ta zasada powoli odchodzi do lamusa, ponieważ panie chętnie łączą ze sobą złote i srebrne akcesoria.

Łącząc ze sobą złotą i srebrną biżuterię kierujemy się zasadą im mniej, tym więcej. Nie zapominajmy, że biżuteria powinna stanowić dodatek do naszej stylizacji. Zbyt dużo elementów może przyćmić naszą urodę, przez co możemy wyglądać na przebrane, a nie ubrane.

Starajmy się dobierać pasującą do siebie biżuterię. Naszyjniki, bransoletki czy pierścionki powinny mieć podobny styl i fakturę, dzięki czemu będą się ze sobą pięknie komponować.

Każda z nas inaczej definiuje to co ładne i eleganckie. Najważniejsze jest to, abyśmy dobrze czuły się w biżuterii i miały poczucie że jest do nas idealnie dopasowana. Powyższe zasady to tylko drobne wskazówki, które mogą wam pomóc w dobraniu najlepszych akcesoriów – nie musicie ściśle się ich trzymać.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera