W ciągu ostatnich kilku lat hodowanie mrówek stało się bardzo popularne w Europie i Polsce.  To zaskakuje wielu Polaków, jak można trzymać mrówki w domu?  a inne mają już w swojej kolekcji ponad 10 założonych formikariów.

AntOnTop to sklep internetowy we Wrocławiu specjalizujący się w hodowli mrówek w domu, z ogromnym asortymentem mrówek z całego świata.

Mając ogromne doświadczenie w hodowli mrówek, możemy śmiało powiedzieć, że są to jedne z najprostszych i najciekawszych zwierząt, które bardzo łatwo można trzymać w domu.  Po pierwsze zajmują minimum miejsca i takie gospodarstwo/formikarium.  Przeciętny dom dla mrówek ma około 20 * 20 cm, po drugie utrzymanie mrówek jest bardzo tanie.  W rzeczywistości do rozwoju są zadowolone z temperatury pokojowej i wilgoci, która będzie w formikariach.  Mrówki nie potrzebują dodatkowego oświetlenia, polują za pomocą zapachów i czułek.  I możesz je karmić zbożami, owocami, syropem cukrowym lub innymi owadami.  i po trzecie, są to bardzo mądre i aktywne zwierzęta 24/7, same wywożą śmieci i odkładają je w jednym miejscu, same opiekują się potomstwem i wszystko robią same.

Ciekawe Fakty o mrówkach:

  • Małe mrówki stanowią 15-20% całkowitej biomasy zwierząt na Ziemi, przewyższając masę zwierząt kręgowych.
  • Naukowcy uważają, że w chwili obecnej na świecie żyje około 10 kwadrylionów mrówek.
    Na jedną osobę przypada kilka milionów tych owadów.
  • Mrówki są najmądrzejszymi owadami. Ich mózg, pomimo niewielkich rozmiarów, składa się z 250 tysięcy komórek.
  • Każda kolonia mrówek ma swój własny zapach.
  • Większość mrówek to klasa robotnicza, a wszystkie pracujące mrówki to kobiety o słabo rozwiniętym układzie rozrodczym.

Dlaczego mrówki są interesujące?

Dzieci interesują się tym, co dzieje się w mrowisku i jak rozwijają się mrówki. Mają okazję z małej kolonii 20-25 mrówek wyhodować ogromną rodzinę. Ponadto formikarium pozwala dzieciom lepiej poznać przyrodę i przynajmniej na chwilę uciec od szkodliwych gadżetów. Obserwując mrówki, poznają wiele nowych rzeczy z fascynującego świata tych owadów, które żyją na naszej planecie od kilku milionów lat. A dla dorosłych taka obserwacja jest najlepszym sposobem na odłączenie się od codziennych zmartwień chociaż na godzinę i to pozwala rozluźnić ciało.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera