Pielęgnacja skóry dziecka.

Skóra dziecka poniżej 3 r.ż. jest cieńsza nawet o 20%, a stosunek jej powierzchni do masy ciała jest nawet 3krotnie większy niż u osoby dorosłej. Dodatkowo taka skóra nie jest jeszcze w stanie zabezpieczyć przed nadmierną utratą wody, nie chroni przed promieniowaniem UVB (jest jasna, ponieważ nie wytwarza melaniny, która naturalnie chroni nas przed tym promieniowaniem).

Dlatego pielęgnując skórę dziecka skupmy się na ochronie i minimalizowaniu, a najlepiej zupełnym wykluczeniu substancji alergizujących i potencjalnie drażniących.

Absolutnie nie należy używać kosmetyków, przeznaczonych dla dorosłych, ponieważ mogą poważnie zaszkodzić dziecku. Skóra dziecka nie jest w stanie zapobiec przed wchłanianiem ich do krwioobiegu.

Do kąpieli wybierzmy syndety (żele myjące), ponieważ nie zawierają mydła. Jeszcze lepiej, jeśli będą zawierać niejonowe środki powierzchniowo czynne. Można je rozpoznać po mniejszym pienieniu się. Taki żel będzie mniej podrażniał delikatna skórę.

Jeśli chodzi o pielęgnację, to najlepszymi kosmetykami będą takie które skórę natłuszczą i pozostaną na niej tworząc delikatny film ochronny – zabezpieczy on przed otarciami (zminimalizuje je). Jeśli wolimy używać produktów naturalnych, ważne, aby przy wyborze takich kosmetyków całkowicie zrezygnować z tych, które zawierają substancje zapachowe. W ich składzie bardzo często są alergeny, które zadziałają drażniąco na delikatną skórę. Kremy czy olejki pielęgnujące powinny zawierać nienasycone kwasy tłuszczowe, które wspomogą warstwę rogową w poprawnym funkcjonowaniu. Zmniejszą napięcie skóry, zapobiegną nadmiernej utracie wody przez naskórek. Kwasy tłuszczowe znajdziemy w olejach roślinnych, między innymi maśle shea, czy maśle kakaowym. Te surowce nie wchłaniają się przez naskórek więc będę bezpieczne dla dziecka. Dodatkowo, jeśli nie przesadzimy z ilością (skóra nie powinna być bardzo tłusta) to nie wytworzy się okluzja, która mogłaby zatkać pory i spowodować zaburzenia gospodarki cieplnej organizmu.

Wszelkie oliwki i masełka bez dodatków zapachowych będą idealne.

Pamiętajmy, że zasada im mniej tym lepiej jest w pielęgnacji delikatnej skóry dziecka najważniejsza.

Naturalny rytuał do pielęgnacji twarzy i ciała, bez dodatków zapachowych. Bez wody. Produkowany z nierafinowanych maseł i olejów, w niskiej temperaturze, co pozwala na zachowanie nienasyconych kwasów tłuszczowych. Krem dla całej rodziny. Pielęgnuje, chroni, łagodzi podrażnienia. Niezwykle skuteczny kosmetyk w pielęgnacji nawet bardzo problematycznej i delikatnej skóry. Posiada bardzo delikatny i naturalny kokosowo-mleczny zapach. Nie zawiera alergenów.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera