Tworzymy wielofunkcyjne i innowacyjne obiekty sensoryczne, które pozytywnie wpływają na zdrowie fizyczne, emocje i relacje z innymi ludźmi. Są dopasowane zarówno do potrzeb dzieci, jak i dorosłych, a ściślej rzecz ujmując – zacierają granicę pomiędzy nimi. Uważamy, że każdy człowiek posiada potencjał, dzięki któremu konstruuje pozytywne emocje i twórcze relacje z innymi ludźmi.  Potrzebuje jednak odpowiednich narzędzi, aby ten potencjał rozwijać. Tymi narzędziami są obiekty sensoryczne Intibag.

Co nas wyróżnia?

WIELOFUNKCYJNOŚĆ

Marzyliśmy o tym, aby jeden obiekt był inspiracją do wielu zastosowań, a zestaw obiektów był na tyle wystarczający, abyśmy nie potrzebowali więcej kupować. Dlatego ten sam obiekt nadaje się do użytkowania zarówno przez dorosłych, jak i dzieci, a jednocześnie może być dopełnieniem mebli użytkowych w domu. Siedzisko, które stymuluje czucie głębokie, może być bezpieczną przeszkodą do pokonywania przez małe dziecko, rozluźnia obszar miednicy dorosłego mężczyzny czy wycisza układ nerwowy? Tak – wszystkie te cechy ma jeden obiekt.

METODA WARSZTATOWA

Wspieramy pracę ciała ze szczególnym naciskiem na pracę układu nerwowego. Metoda warsztatowa Ciało.Głos.Intuicja to zestaw ćwiczeń, sesje ruchowe i szkolenia, dzięki którym możemy rozwinąć świadomość ciała, wyregulować emocje i wytrenować skoncentrowany umysł.  Dzięki pracy z obiektami możemy się wyciszyć, zregenerować siły, odpocząć, pozostać ze sobą na dłuższą chwilę.Prowadzimy warsztaty zarówno dla dzieci, dorosłych czy rodzin. Współpracujemy z fundacjami wspierającymi dzieci i dorosłych ze spektrum autyzmu.

INNOWACJA

Nasze obiekty są innowacyjne. Powstały w wyniku kilkuletnich badań nad składem dzianin oraz ich formą. Ich zastosowanie jest na bieżąco testowane podczas warsztatów i szkoleń ze specjalistami w dziedzinie ruchu, fizjoterapii i terapii. Jesteśmy w trakcie procedury patentowej.

BEZPIECZEŃSTWO

Wszystkie obiekty sensoryczne są duże, miękkie, obłe, i bezszwowe. Nie posiadają guzików czy zamków. Nie tylko nie są zagrożeniem dla ciała, ale idealnie się do niego dopasowują. Wypełnienie to ekologiczna łuska gryki, która jest hypoalergiczna i naturalna. Każdy obiekt jest przez nas osobiście sprawdzony. Pozostajemy w kontakcie z użytkownikami, którzy przekazują nam bezcenne relacje na temat obiektów. Dzięki temu je udoskonalamy i tworzymy następne.

PIĘKNO

Wierzymy, że człowiek otoczony pięknymi obiektami odbija się w nich jak w lustrze. Nas inspiruje natura, sztuka, formy organiczne. Dlatego każdy obiekt można wkomponować w mieszkanie w taki sposób, aby był jego dopełnieniem. Miękkie i morficzne formy zmieszczą się nawet w małym mieszkaniu, ponieważ możemy je na sobie ustawić.

TERAPIA

Wszystkie obiekty sensoryczne mogą być przeznaczone do prowadzenia aktywnej rehabilitacji dzieci, młodzieży i dorosłych z dysfunkcjami psychoruchowymi, w celu łagodzenia skutków urazów i upośledzeń, a także w zabiegach fizjoterapeutycznych i ćwiczeniach wspomagających. Rehabilitacja, w zależności od potrzeb, obejmuje stymulację poszczególnych zmysłów,m.in.układu proprioceptywnego, układu przedsionkowego, motoryki dużej, motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, itp.

Obiekty sensoryczne Intibag są zgodne z postanowieniami Dyrektywy Rady 93/42/EWG z dnia 14 czerwca 1993 r. dotycząca wyrobów medycznych kategorii I oraz ustawą z dnia 20 maja 2010 o wyrobach medycznych(Dz. U. z 2015 r. poz. 876 ze zmianami).

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera