Zajęcia w Kresowej Osadzie realizowane są w formie zarówno w formie warsztatów indywidualnych i grupowych. Dla szkół i przedszkoli przygotowaliśmy specjalną ofertę uwzględniającą m.in. zajęcia rękodzielnicze, gry terenowe, rekreacyjno-poznawcze wycieczki rower lub zaprzęgami konnymi oraz aktywny wypoczynek połączony z zabawą i nauką historii.

Pakiet podstawowy obejmuje: BILET WSTĘPU (gwarantuje samodzielne zajęcia w ramach wycieczki, zwiedzanie wszystkich obiektów Kresowej Osady, możliwość skorzystania z wypożyczalni sprzętu sportowego, placu zabaw oraz miejsca pod grilla), ŻYWĄ LEKCJĘ HISTORII (lekcja muzealna w Galerii Lokalnej Historii oraz warsztaty historyczne związane z epoką króla Jana III Sobieskiego, ZAJĘCIA RĘKODZIELNICZE (w warsztatach: kowalskim,  garncarskim, stolarskim i manufakturze szkła), KRESOWE JADŁO (pogadanka o tradycyjnych uprawach, rozpoznawanie gatunków zbóż, pokaz mielenia zboża na żarnach, wspólne wyrabianie ciasta i pieczenia w wiejskim piecu), KRAINA MIODEM PŁYNĄCA (zajęcia wprowadzają w tajemniczy świat rodziny pszczelej podglądanej we wnętrzu przeszklonego ula, pozwalają  poczuć jego zapach, posłuchać odgłosu pracy pszczół, posmakować miodu i miodowych ciasteczek oraz poznać tajniki pracy w pasiece). Produkty wykonane przez uczestników podczas zajęć rękodzielniczych można nabyć na miejscu (ceny od 2 zł).

 

Dodatkowe pakiety tematyczneEdukacja historyczna „Skarby historii”, Edukacja przyrodnicza „Masz to w naturze”, Rekreacja i edukacja„Wielokulturowe wyprawy”.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera