Ania i Agnieszka, twórczynie MaMy Kalendarza i MaMy dodatków… poznajcie naszą historię 🙂

Nasza historia rozpoczęła się od potrzeby zapanowania nad życiem rodzinnym i z zamiłowania do rzeczy estetycznych.  W styczniu 2012 roku spotkałyśmy się, aby omówić pomysł stworzenia tygodniowego plannera rodzinnego, który w tamtym czasie Agnieszka mając trójkę małych dzieci bardzo potrzebowała.

Jeszcze tego samego dnia obie wiedziałyśmy, że chcemy go stworzyć i podzielić się nim z innymi. Nasze osobiste doświadczenia i potrzeby były różne i choć miałyśmy wstępne wyobrażenia jakiego plannera poszukujemy to postanowiłyśmy zapytać o zdanie naszych znajomych, a i oni zapytali swoich. Dzięki temu w proces tworzenia i testowania prototypów zaangażowało się wiele rodzin z różnym stażem.

Tak więc MaMy Kalendarz był od samego początku tworzony przez rodziny dla rodzin. Miał być jak najbardziej uniwersalny, przez co funkcjonalny dla każdej rodziny, która zdecyduje się rozpocząć planowanie z MaMy Kalendarzem. W rozmowach okazywało się, że takiego ściennego kalendarza ludzie od dawna szukali.

Postanowiłyśmy także nietypowo jak na rynek kalendarzy ściennych zrezygnować z fotografii w kalendarzu, a w zamian za to postawić na grafikę i modną kolorystykę. Ania wzięła sprawy w swoje ręce i chwilę potem powstały nasze pierwsze Mięta i Mandarynka z wzorkiem, który ujął swą prostotą i elegancją.

Wszystkie pozytywne głosy, które docierały do nas na temat pomysłów i estetyki dodawały nam skrzydeł i zachęcały do inspirowania innych pomysłem wspólnego planowania czasu rodzinnego. Tak naprawdę równie ważne, a może najważniejsze poza formatem, papierem i designem kalendarza okazał się sposób jego wykorzystania. Nazwałyśmy to 5 kroków wspólnego planowania, które warto wdrożyć, aby najlepiej wykorzystać MaMy Kalendarz.

Z biegiem czasu pomysł na MaMy Kalendarz okazał się dla nas odpowiedzią na inną potrzebę, którą jako młode mamy nosiłyśmy w naszych głowach i sercach. Chciałyśmy tworzyć coś co będzie wartościowe, co będzie odskocznią i możliwością realizacji siebie poza domem. Krótko mówiąc – pracą z pasji!

Cieszymy się, że jest to dalej ta sama bajka, czyli sprawy wokół rodziny, którymi możemy się z Wami dzielić tak jak potrafimy najlepiej.

Dodatki, które znajdziecie na naszej stronie to zaprojektowane i wypróbowane przez nasze rodziny pomysły na usprawnienie różnych obszarów życia rodzinnego. Czujcie się zaproszeni, aby wykorzystać je w Waszych domach. Mamy nadzieję, że i Wam pomogą!

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera