Bezpretensjonalne, proste i ponadczasowe – tym cechom MKTP pozostaje wierne od początku istnienia i takie też są ich kolejne kolekcje, nie uznające sezonowości i przelotnych trendów. Projekty zdecydowanie należą do tych, które nie tylko przetrwają próbę czasu, ale też podkręcą codzienną garderobę, a to właśnie ze względu na klasyczne linie, najwyższej jakości materiały i tak ważną – nie tylko teraz – wygodę.

Głównym założeniem marki jest uniwersalność, ponadczasowość, ale przede wszystkim jakość. Jak mówią twórczynie marki, Karolina i Ola – Same jesteśmy naszymi pierwszymi klientkami, więc zawsze, zanim konkretny model trafi do sprzedaży, same testujemy go, a pod tym względem jesteśmy dość surowe. Bo w kwestii wygody i estetyki nie znamy kompromisów, a do tego mamy się w naszych ubraniach czuć nie tylko piękne, ale i gotowe do podbicia świata.

Te słowa znajdują odzwierciedlenie w kapsułowych kolekcjach Dziewczyn. Znajdziemy w nich zarówno kobiece sukienki, uniwersalne bluzki i  garnitury czy oryginalne bluzy, które bez kompleksów mogą być alternatywą dla eleganckich okryć wierzchnich. Co na pewno zainteresuje rodziców – marka tworzy też dla dzieci.

Warto pamiętać, że MKTP to projekty lokalne – od podszewki po wykończenia. Materiały czerpane są z kolebki polskiej mody, czyli Łodzi i powstają na terenie Polski. Marka współpracuje z oddanymi swojej pracy rzemieślnikami, a każdy egzemplarz wykonywany jest z taką samą pasją i dbałością o najmniejszy szczegół.

Projektantki korzystają w głównej mierze z naturalnej i oddychającej bawełny. Jeżeli tego wymaga krój, próbują znaleźć złoty środek w postaci domieszki wiskozy czy ekologicznie pozyskiwanego poliestru, co uzasadnione jest uzyskaniem większej trwałości ubrań, by mogły one pozostać z nami na dłużej.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera