Naturalna pielęgnacja skóry naszych maluszków

Mniej znaczy więcej, ale tylko z odpowiednimi składnikami. Właśnie tak myśleli założyciele marki Jochem Hes i Sjoerd Trompetter, kiedy zostali ojcami w 2013 roku. Otworzył się przed nimi zupełnie nowy świat, ale odkryli również, że nawet produkty do pielęgnacji niemowląt nie zawsze zawierają tylko łagodne składniki…..
Narodził się Naïf: niezawodna holenderska marka produktów do pielęgnacji skóry dla niemowląt i dzieci, bez bzdur, tylko naturalne składniki.

NAÏF – nazwa nie jest przypadkowa…

Każde dziecko rodzi się naiwne; szczere, bez uprzedzeń i niewinne, a rodzice chcieliby  zachować tę niewinność tak długo, jak to możliwe. Bez ryzyka, bez zbędnych dodatków, tylko łagodne składniki, tylko to co najlepsze.

Dla kogo?

Dla rodziców, którzy świadomie wybierają naturalne kosmetyki dla swoich dzieci i takich zalet szukają też dla siebie.  Prosta linia składników, które robią dokładnie to co obiecują, nic więcej nic mniej.

Dla noworodków, niemowląt i dzieci już od pierwszych dni życia.

Skóra maluszków, choć ma prawidłowo ukształtowaną strukturę, jest bardzo cienka, delikatna i podatna na wszelkie uszkodzenia. Nie stanowi jeszcze pełnej bariery ochronnej dla czynników zewnętrznych, a to oznacza, że bardzo łatwo ją uszkodzić. Gruczoły łojowe nie funkcjonują jeszcze prawidłowo, maluszki nie pocą się jak dorosły, więc skóra jest podatna na zmianę temperatury i jest skłonna do utraty wilgotności.  Każdy czynnik zewnętrzny jak wiatr, temperatura, mechaniczne urazy, chemiczne składniki kosmetyków, odparzenie  czy promieniowanie słoneczne ma wpływ na  skórę, która jest wrażliwa i reaguje suchością, wysypką, egzemą, stanem zapalnym.

Co wyróżnia kosmetyki Naïf

Cała linia została przygotowana przez ekspertów i przetestowana dermatologicznie, jest przeznaczona dla maluszków już od pierwszych dni życia. Także dla tych z problemami skóry.

Prosta lista składników: ekstrakt i olej z nasion bawełny oraz lnu, olej kokosowy, awokado, makadamia, olej ze słodkich migdałów i słonecznikowy, wosk carnauba, masło shea, witamina E, oczyszczające włókna kokosowe i bezglutenowy proszek białka pszenicy.

Produkty zawierają łagodne środki myjące, roślinne środki kondycjomujące i naturalne konserwanty. Dzięki tem także udało się uzyskać pH, które jest neutralne dla skóry.

Cechą charakterystyczną wyróżniającą kosmetyki jest ich łagodny dla skóry, wyjątkowy i specjalnie skomponowany, hipoalergiczny zapach. Kompozycja zapachowa Naïf jest pozbawiona 26 najbardziej znanych zapachów mogących być źródłemreakcji alergicznych, których listę określają rozporządzenia kosmetyczne Uni Europejskiej.

Wszytskie kosmetyki są wegańskie, nie zawierają składnikow pochodzenia zwierzęcego i oczywiście nie są testowane na zwierzętach.

Ważną kwestią jest także opakowanie – bioplastic z trzciny cukrowej to dobre rozwiązanie zarówno dla ludzi jak i środowiska

Jak działa Naïf

Dzięki naturalnym składnikom łagodnie oczyszczają i pielęgnują, a neutralne pH nie zaburza pH skóry dziecka.  Naturalne oleje tj. olej z nasion bawełny, awokado, słodkich migdałów, orzechów makadamia, olej lniany, pełne są niezbędnych kwasów tłuszczowych chroniących skórę, nie zaburzających naturalnej bariery hydrolipidowej skóry, a tam gdzie trzeba tworzą dzięki zasadzie okluzji taką warstwę ochronną. Skóra nie traci wilgotności, jest odżywiona i ma siłę do walki z z negatywnymi czynnikami zewnętrznymi.

Bohaterowie walki z podrażnieniami czy stanami zapalnymi to rumianek, ekstrakt z rozmarynu czy lawendy, tlenek cynku i witamina E.

Produkty przeciwsłoneczne oparte są na naturalnych filtrach na bazie dwutlenku tytanu.

Kosmetyki Naïf wzięły na siebie odpowiedzialność za składniki, działanie i bezpieczeństwo.

Skóra naszych maluszków zasługuje na dobrą pielęgnację – bez bzdur! By skóra pozostała jak najdłużej zdrowa i chroniła się przed  negatywnymi wpływami z zewnątrz.

Więcej informacji na www.naifcare.pl

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera