Świerszczyk. Dobre strony dzieciństwa  

Czasopisma dla dzieci w wieku 5-9 lat, które rozwijają w dzieciach inteligencję, wrażliwość, miłość do książek i głód wiedzy.

Doskonałe uzupełnienie edukacji wczesnoszkolnej i wartościowa rozrywka dla najmłodszych czytelników. Ze „Świerszczykiem” łatwo pokochać czytanie i naukę!

Dlaczego warto wybrać „Świerszczyk”? Poznaj 8 powodów!

  1. Dziecko uczy się rozumienia czytanych treści.

„Świerszczyk” uczy kojarzenia faktów, porównywania i wnioskowania, rozwijania myślenia przyczynowo-skutkowego, kształtowania nawyku uważnego czytania. To kompetencje niezbędne na każdym etapie edukacji i na każdym etapie życia.

W szkole przydają się nie tylko na lekcjach języka polskiego, ale także podczas rozwiązywania zadań z tekstem, ćwiczeń czy rozwiązywania testów

  1. Zabawy wprowadzają do nauki matematyki.

„Świerszczyk” rozwija zdolności matematyczne, logiczne myślenie i spostrzegawczość, uczy właściwej interpretacji treści i pomaga trenować pamięć.

  1. Teksty są dostosowane do różnych etapów nauki czytania.

Dziecko powinno zacząć naukę czytania od tekstów, w których nie „potknie się” o wyrazy z „sz”, „cz”, „ż”, „rz”, „ch”, „ź”, „ą” czy „ę”. Poza tym tekst powinien mieć odpowiednio duże czcionki i interlinię.  Takie zabiegi gwarantują czytelniczy sukces zarówno początkującym pożeraczom liter jak i tym, którzy mają problemy z czytaniem.

  1. Zabawy rozwijają inteligencję i sprawność manualną.

„Świerszczyk” dostarcza pomysłów na mądre i produktywne spędzanie czasu. Czasopismo zawiera nie tylko wartościowe, dostosowane do wieku dzieci teksty i stymulujące rozwój mózgu zagadki, krzyżówki i łamigłówki, a także propozycje zabaw plastycznych.
Jak mawia Świerszczyk Bajetan, „rysowanie, malowanie i granie po prostu ułatwia pisanie”.

  1. Wartościowa rozrywka ćwiczy wiele kompetencji szkolnych.

„Świerszczyk” uczy kojarzenia faktów, analizy i syntezy wzrokowej, porządkowania elementów, zachęca do logicznego myślenia, liczenia, wyciągania wniosków, rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe. Najbardziej efektywny trening dla szarych komórek to dostarczanie mózgowi różnorodnych aktywności.

  1. Aktywności rozwijają precyzję ruchów i koordynację ręka-oko.

Wiele rubryk skłania dziecko do rysowania, dopisywania, odwzorowywania po śladzie. Dziecko trenuje chwyt pisarski, nacisk na papier, kolorowanie i kreślenie. Ćwiczy także pamięć wzrokową, bardzo potrzebną przy przepisywaniu z tablicy oraz – ogólnie – nauce czytania i pisania.

  1. Literackie pismo uwrażliwia na piękno prawidłowej polszczyzny.  

„Świerszczyk” publikuje tylko najlepsze teksty. Gwarantują to nazwiska twórców: wielokrotnie nagradzanych, wyczulonych na dziecięce emocje i piszących piękną polszczyzną.

  1. Każdy numer jest jak wyprawa na wystawę malarstwa, grafiki i rzeźby.

Gusta estetyczne też można kreować, a najlepiej to robić od najmłodszych lat. W „Świerszczyku” dbamy o szatę graficzną, a ilustracje przygotowują najlepsi artyści tworzący dla dzieci. Dzięki pięknym, zabawnym, kolorowym obrazkom młody czytelnik przeżywa bogatą gamę emocji.

  

Zamów prenumeratę z kodem MAMA i otrzymaj 20% rabatu! Wpisz kod podczas składania zamówienia.

Link:

https://bit.ly/3eXEs7P

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera