JOGA TWARZY DLA MAMY

100% naturalne odmładzanie twarzy i szyi

Coraz więcej z nas chce dbać o siebie, nie ingerując igłami czy drastycznymi falami w swoją urodę, o skalpelu nie wspominając. Poszukujemy duetu piękna ze zdrowiem i bezpieczeństwem. Dla tych z nas, do których sztuczne upiekszanie nie przemawia, mamy skuteczną alternatywę szanującą dobrostan naszego ciała. Joga twarzy stała się silnym trendem obejmującym także urodowy minimalizm, pielęgnację organiczną czy powrót do tradycji stymulacji manualnej. Wreszcie przypominamy sobie najważniejsze, czyli to, że piękno płynie z harmonijnego wnętrza.

Chcemy świeżo wyglądać

Po swojemu, z zachowaniem własnych rysów, bez upodobnienia się do laleczek Barbie.

Potrzeba atrakcyjności jest zdrowa i wcale nie jest czystą próżnością. Funkcjonujemy w społeczeństwie, gdzie ładna skóra, promienna twarz procentują. Po pierwsze, większą samoakceptacją, a w codziennym funkcjonowaniu to prawdziwie cudowny eliksir!

Przyszłe mamy i mamy maleństw także pragną o siebie dbać. Tymczasem inwazyjne zabiegi są wykluczone. Tym lepiej, bo to daje nam szansę poznać, jak cudownie skuteczne mogą być praktyki naturalne.

Joga twarzy w ciąży

To idealny czas, by zacząć tę przygodę! Twoja twarz jest młoda, jeszcze mało jest do „poprawiania” i ten kapitał młodości można zatrzymać na dłużej, poprzez budowanie dobrych nawyków.

Nie tylko mięśnie będą ujędrnione i w doskonałej kondycji, ale nauczysz się również pozbywać niezdrowych i nieestetycznych napięć twarzy. A to właśnie one rysują nam w niej z czasem najpierw zmarszczki, a potem głębokie bruzdy. Przestaniesz zaciskać żuchwy i ciągle marszczyć czoło.

Czego można się spodziewać

🌱Ujędrnienia mięśniowego „rusztowania antygrawitacyjnego”

🌱Znacznej poprawy jakości cery dzięki odpowiedniej kosmetyce i automasażowi

🌱Wyraźnych konturów twarzy i zniwelowania pierwszych, drobnych zmian w „trójkącie młodości”

🌱Spłycenia linii marionetek, lwiej zmarszczki i „kurzych łapek”

🌱Lepszego wzroku

🌱Redukcji napięć i opuchlizn

🌱Holistycznego działania na całe ciało poprzez receptory znajdujące się na twarzy

🌱Świetnego relaksu

🌱 Endorfin dla maluszka

Nie mamy czasu

… na coś, co nie działa. Kobiety nigdy go nie miały w nadmiarze, a młode mamy już na pewno! Jednakże jeśli skuteczna autopielęgnacja stanowi chwilę uważności i podarunek w postaci dotyku, ruchu, wsłuchania się w siebie… na pewno warto. Wystarczy Ci 5-7 minut ćwiczeń dziennie i tyle samo automasażu.

Twarz jest skomplikowana jak smartfon

Jest też bardzo delikatna. Co więcej, potrzeby twarzy są zróżnicowane i różna bywa też  nasza mimika. Zamiast uczyć się od blogerek, przygodę z jogą twarzy dobrze jest zacząć z instruktorem i to takim, który ma za sobą rygorystyczne szkolenie. Tak przygotowane, stajemy się świadomymi konsumentkami treści dostępnych także w internecie, jak również jesteśmy w stanie samodzielnie ćwiczyć w zaciszu własnej łazienki. To jak gabinet piękności w domu: cóż za luksus!

Pora na praktykę

Buzia, tak jak ciało, powinna trenować kompleksowo i harmonijnie.

1.

Super lifting dla górnej powieki – działa od razu, wykonuj codziennie przez 30 sekund: oprzyj łokcie na stole, ułóż dłonie płasko na czole. Unieś dłońmi czoło i spójrz maksymalnie w dół. Masz do dyspozycji dwie wersje: statycznie patrzysz lub pulsacyjnie mrużysz oczy;

2.

Pełne usta i gładki owal twarzy: nawiń wargi mocno na zęby i włóż ok. 2 cm trzonka łyżeczki między wargi. Nie zamykaj ust, gdy łyżeczka jest w dole. Unoś łyżeczkę jak najwyżej i powoli opuszczaj 30 razy. Następnie przytrzymaj łyżeczkę w górze na 5, 10 i znów 10 sekund. Czujesz zmęczenie mięśni- to dobrze!

3.

Policzki jak jabłuszka: Skieruj wzrok nieco do góry, wessij mocno policzki, środkowy palec ułóż przy zewnętrznych kącikach oczu, by ten obszar skóry pozostał gładki. Teraz zmruż oczy wyobrażając sobie, że patrzysz w ostre światło, tak by maksymalnie napiąć dolną powiekę. Mruż oczy pulsacyjnie minimum 20 razy. A teraz pracuj tak samo, ale mentalnie skup się na policzkach. Chcesz je unieść i napiąć razem z dolnymi powiekami. Nie zrażaj się. To jest świetne ćwiczenie ale wymaga sporego zaangażowania.

4.

Alternatywą dla tego trudnego ćwiczenia jest masaż językiem wewnątrz warg i policzków w obydwu kierunkach. Możesz wykonać je nawet za kierownicą bądź przed telewizorem. Masuj do zmęczenia. Jest to też terapia zaciskania szczęki;

5.

Piękna szyja na dłużej: Unieś lekko podbródek, sięgaj językiem do nosa. Następnie takim naprężonym jęzorkiem zrób ruch wahadłowy, jednak bez oblizywania warg!

6.

Na zakończenie zagnij nieco palce, rozluźnij nadgarstki i energicznie opukaj szyję od dołu ku gorze, a następnie twarz. Nie obawiaj się dość energicznie bębnić! To tapping, który pozostawi Twoją twarz zrelaksowaną i ładnie ukrwioną. Na poznanie wspaniałych masaży dłońmi, jeżykami, gua-sha czy rollerem galwanicznym niedługo także przyjdzie czas.

Ruch to cud

Nic nie odmładza tak jak ruch: mięśnie stają się jędrne, cera ukrwiona, zastoje limfatyczne ustępują, obrzęki znikają. Dotyczy to Twojego ciała, dotyczy także, a może nawet w szczególności, twarzy. Osoby ruchliwe często nie wyglądają na swój wiek.

Zapraszamy do odkrywania tych magicznych mięśni od obojczyków w górę!

Olga Szemley-Goudineau

Yogattractive Founder

Yogattractive.com

www.facebook.com/yogattractive/

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera