Szybki Angielski

Pięć powodów, dla których urlop macierzyński to dobry czas na naukę angielskiego

Czas oczekiwania na nowego członka rodziny i opieka nad nim przez pierwszy rok jego życia to radosny i zajęty okres. Wszystkie myśli świeżo upieczonej mamy krążą wokół maluszka i jego potrzeb, a życie jego najbliższych zostaje postawione na głowie! Większość nowych obowiązków spoczywa siłą rzeczy na Twojej głowie, i być może myślisz sobie teraz, że kompletnie zwariowaliśmy zachęcając Cię do znalezienia przestrzeni na naukę języka w tym czasie intensywnych zmian. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak to dodatkowe zajęcie pozytywnie wpłynie na Twoje samopoczucie, kompetencje i… noworodka!

Inwestycja w siebie

O tym, że znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach jest jedną z najważniejszych umiejętności nie trzeba nikogo przekonywać. Prawdopodobnie o wiele większym wyzwaniem jest wyobrazić sobie, że młoda mamka podejmuje wyzwanie nauczenia się angielskiego z noworodkiem “przy piersi”. Jak to, kolejna rzecz na liście obowiązków i spraw do załatwienia? Nasza odpowiedź brzmi: ależ oczywiście że tak, pod warunkiem, że nauka oprócz tego, że skuteczna, będzie nam również sprawiać frajdę. Opieka nad maluchem jest bardzo angażująca i łatwo jest wypełnić nią niemal całą dobę, ale każda doświadczona mama potwierdzi, że z czasem nabiera się więcej wprawy i wolnego czasu jest nieco więcej. Jesteśmy przekonane, że będziesz w stanie ukraść dla siebie 20 minut dziennie na naukę za pośrednictwem aplikacji mobilnej, co po kilku miesiącach kursu przyniesie Ci odczuwalny postęp i efekty, które zostaną z Tobą na lata.

Odskocznia od codzienności

Zmiana pieluch, spacery, kąpiele, drzemki… Opieka nad maleństwem to przede wszystkim powtarzalność, której małe dziecko bardzo potrzebuje dla prawidłowego rozwoju. Każdy kolejny dzień podobny do poprzedniego może jednak być dla Ciebie frustrujący na dłuższą metę i dlatego warto poszukać dla siebie jakiejś odskoczni. Udział w kursie językowym zapewni Ci chwilę upragnionego oddechu, a Twojemu mózgowi dostarczy potrzebnej stymulacji. Co więcej, małe sukcesy dodadzą Ci energii i poprawią Twoje samopoczucie, dzięki uwalnianej do mózgu dopaminie. O tym jak ważne jest dbanie o swoje dobre samopoczucie w czasie opieki nad maluchem, już na pewno zdołałaś się przekonać sama lub usłyszeć od innych znajomych mam. W końcu szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko, prawda?

Nowe znajomości

Fakt zostania mamą nie sprawi, że Twoje dotychczasowe potrzeby nagle przestaną istnieć. Przerwa w pracy może być dla Ciebie ciężkim doświadczeniem w związku z tym, że ludzie, których do tej pory spotykałaś regularnie na jakiś czas znikną z Twojego życia i możesz przez to poczuć się nieco osamotniona. Udział w grupowym kursie daje Ci możliwość poznania nowych, interesujących osób dla których rozwój osobisty jest tak samo ważny, jak dla Ciebie. Plany treningowe Szybkiego Angielskiego zakładają konieczność 60-minutowych spotkań z trenerem językowym i resztą grupy raz w tygodniu, co jest łatwiejsze do połączenia z urlopem macierzyńskim niż tradycyjne kursy z zajęciami dwa razy w tygodniu po 90 minut. Dodatkowym ułatwieniem dla Ciebie jest możliwość wybrania zajęć w trybie online, jednakże gorąco namawiamy Cię do wyjścia z domu w celu odbycia sesji treningowej “twarzą w twarz”. Z doświadczeń naszych Kursantek wiemy jak dużo radości może przynieść wypicie kawy z koleżankami z kursu w trakcie lub po lekcji języka i chwilowe oderwanie się od spraw “okołodzieciowych”. Wiele naszych absolwentek nawiązuje na naszych kursach serdeczne znajomości na lata i nazywamy to zjawisko miłym efektem ubocznym nauki angielskiego.

Korzyść dla malucha

Aby zapewnić swojemu dziecku dobry start w przyszłość na pewno w pewnym momencie zaczniesz rozmyślać nad kursem językowym dla niego. Zanim nadejdzie odpowiedni na naukę czas, możesz już pomóc mózgowi oseska przyzwyczajać się do dźwięków spoza Waszego ojczystego języka (z angielskiego mother tongue, czyli w uproszczeniu język, którego dziecko uczy się poprzez kontakt z opiekunami i otoczeniem). Temu zadaniu nie sprostają nagrania ani filmiki po angielsku z internetu, badania jasno stwierdzają, że najwięcej korzyści dla młodego układu nerwowego jest doświadczanie i przetwarzanie mowy “na żywo”. Nie wstydź się mówić do dziecka i czytać mu po angielsku, niech będzie Twoim pierwszym “testerem” nowo nabytych przez Ciebie umiejętności. Dużą atrakcją dla dziecka będzie również możliwość przysłuchiwania się Tobie podczas nauki, nie mówiąc już nawet o tym jak wspaniały przykład dasz swojej latorośli. Ucząc się języka dziś pracujesz nad tym, aby za kilka lat móc wesprzeć swoją latorośl w jej edukacyjnej podróży. Wyobraź sobie jak miło będzie wkrótce uczyć się wspólnie wierszyków i piosenek po angielsku, nie wspominając nawet o możliwości wsparcia pociechy w szkolnych zmaganiach z językiem! Pokazując dziecku od najmłodszych lat, że nauka może być zabawą, unikasz kłopotów w jego późniejszej edukacji i inwestujesz we własny spokój za parę lat – możliwość skutecznego wsparcia dziecka podczas nauki to ogromna satysfakcja… i oszczędność, jako że mówiąc dobrze po angielsku masz szansę zaoszczędzić sporo pieniędzy na korepetytorach!

Gotowa do powrotu

Wszystko co dobre szybko się kończy, łącznie z Twoim urlopem macierzyńskim. Powrót do pracy może wzbudzać w Tobie różne silne emocje, łącznie z poczuciem mentalnego “odłączenia się” od świata dorosłych. Wyjście do ludzi w ramach uczestnictwa w kursie łagodnie przygotuje Cię do wyzwań organizacyjnych przy łączeniu pracy z opieką nad dzieckiem i doda Ci pewności siebie. Teraz wyobraź sobie jak wracasz do pracy jako mama bogatsza o nową wiedzę i umiejętności w zakresie mówienia po angielsku. Oprócz dobrego samopoczucia i zwiększonego poczucia sprawczości, może Ci również grozić… awans, dzięki rozwinięciu cennej kompetencji na rynku pracy. To całkiem przyjemna perspektywa! Co Ty na to, aby zadbać o siebie z przyszłości już dziś i zrobić dla siebie coś nowego, ekscytującego i przydatnego dla Twojej kariery zawodowej? Kursy Szybkiego Angielskiego polecają się wszystkim Mamom!

Mamy z zespołu Szybki Angielski.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera