Clochee

Clochee to polska marka, która specjalizuje się w tworzeniu naturalnych, wegańskich kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała.

Celem dla nas jest stworzenie jak najbardziej doskonałych kosmetyków: naturalnych, bezpiecznych i zdrowych. Clochee wykorzystuje siły drzemiące w naturze, w roślinach
i minerałach, pozostając w zgodzie ze środowiskiem. Kosmetyki bazują m.in na delikatnych substancjach myjących, tłoczonych na zimno olejach, masłach, wyciągach i ekstraktach roślinnych.

Budując ekologiczną markę, Clochee nie zadowala się półproduktami. Bierze odpowiedzialność za proces tworzenia i opakowania. Otoczenie i ścieżka produkcyjna są dla firmy tak samo ważne jak efekt końcowy. Clochee pilnuje, aby opakowania pochodziły z surowców wtórnych lub, aby można było je poddać recyklingowi.

Siła Clochee to nie tylko doskonała jakość produktów, ale także ekologiczne podejście do świata.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Clochee na przestrzeni lat

W 2013 roku…

Pomysł pojawienia się Clochee na rynku narodził się podczas niezobowiązującego, koleżeńskiego spotkania. Snutych marzeń o zawodowych zmianach i wyzwaniach oraz chęci pokazania światu kosmetyków idealnych. Najlepszych dla nas, założycielek, a co za tym idzie, idealnych dla milionów kobiet jak my.

Większość z nas marzy o tym, by praca sprawiała mu przyjemność. Z takiej potrzeby powstała marka Clochee. Dzięki temu mogłyśmy zająć się tym co kochamy, co nas interesuje i na czym się znamy. A efektami podzielić się z innymi.

Motywem przewodnim było wprowadzenie zupełnie nowej jakości w segmencie kosmetyków naturalnych, a filarem do powstania firmy była fascynacja ekologią i pielęgnacją, która wykorzystuje bogactwo roślinnych surowców. Clochee jako naturalna marka premium od samego początku miała konkretny cel – odpowiadać na potrzeby współczesnego świata w oparciu o filozofię eko & cruelty free. Nasze kosmetyki swoją jakość prezentują zarówno pod kątem działania użytych surowców, wydajności jak i estetycznego designu opakowań. Nie zadowalają nas półśrodki, dlatego bierzemy odpowiedzialność za wszystkie komponenty: proces tworzenia i produkcji odbywa się w atestowanych zakładach i laboratoriach w Polsce, skrupulatnie dobieramy najcenniejsze surowce, a jednocześnie dbamy o środowisko stosując m.in.: opakowania już po recyklingu.

Kilka lat później…

W ciągu kilku lat od założenia Clochee, która rozpoczęła swoją działalność jako sklep internetowy, firma przerodziła się w zespół profesjonalistów, pracujących w dwóch oddziałach w Polsce. Z niewielkiej, szczecińskiej spółki stworzyliśmy firmę współpracującą z dużym centrum logistyczno-magazynowym, a także z trzema niezależnymi zakładami produkcyjnymi. Dzięki tym zmianom mamy możliwość systematycznego rozwoju i poszerzania zasobów produktowych.

W portfolio spółki aktualnie znajdują się marki takie jak: Clochee – simply organic, Clochee MEN, Pure by Clochee, a także naturalna linia profesjonalna dedykowana dla gabinetów kosmetycznych i ośrodków SPA – Clochee SPA Professional Line. Bogactwo produktowe pozwoliło nam również na rozszerzenie kanałów dystrybucyjnych i dołączenie do kluczowych perfumerii oraz drogerii w Polsce, tj: Aealia Duty Free, Baltona, Douglas, Sephora, Hebe, Kontigo. Jesteśmy obecni także w ekologicznych sklepach i aptekach. Przez kilka lat działalności zyskaliśmy również zagranicznych dystrybutorów między innymi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Luxemburgu czy Hong Kongu. Nie spoczywamy jednak na laurach. W planach mamy dalszą ekspansję międzynarodową, doprowadzanie do perfekcji naszego portfolio produktowego oraz pokazywanie, że można żyć i prowadzić firmę w zgodzie z naturą.

Ekologia cały czas pozostaje dla nas na pierwszym miejscu. Dzięki coraz większej rozpoznawalności marek, możemy jeszcze bardziej angażować się w edukację ekologiczną, aktywne wspieranie fundacji dbających o los zwierząt, czy sadzenie drzew. Stosujemy „zasadę małych kroków”, aby na swoim przykładzie pokazywać, że codziennie można dbać o planetę, przy jednoczesnym zaspokajaniu naszych pielęgnacyjnych potrzeb.

Wejdź do świata Clochee i poznaj nas bliżej: www.clochee.com

Skontaktuj się z nami: sklep@clochee.com

Sklep firmowy Warszawa:

Stawki 4B lokal 1

tel: 506 373 763

Sklep firmowy Szczecin:

Ks. Bogusława X 10/2

tel: 790 322 322

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera