Alchemia drzew

Linia preparatów do pielęgnacji włosów opartych na dobroczynnych właściwościach naturalnych składników pozyskanych z drzew:

Drzewo egipskie występujące również pod nazwą  Kolibło egipskie (Balanites aegyptiaca (L.) Delile) z bogactwem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, białek i cukrów, wspomaga odbudowę włókien włosów

Drzewo Moringa (Moringa oleifera) zwane również drzewem długowieczności – Olejek z nasion moringi ma dobroczynne właściwości dla skóry głowy, a także dla włosów, które dzięki jego zastosowaniu będą odżywione od cebulki i wzmocnione u nasady.

Drzewo figowca (Ficus carica L.)  pochodzi z obszarów śródziemnomorskich oraz z Zachodniej Azji, gdzie był powszechnie uprawiana już setki lat temu. Ekstrakt z owoców fig ma właściwości antyoksydacyjne, zawiera dużą dawkę Wit. A, B, C oraz mikroelementy: potas, wapń, cynk, fosfor, sód, żelazo. Kosmetyki zawierające ekstrakt z owoców fig nawilżają, regenerują skórę, a zastosowane w szamponach, przeciwdziałają powstawaniu łupieżu.

Ekstrakty roślinne i dobroczynne olejki pozyskane z drzew znane ze swoich terapeutycznych właściwości, stosowane i rekomendowane przez fitoterapeutów Zakonu Bonifratrów.

Szampon normalizujący do włosów ze skłonnością do łupieżu

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy odświeżającą recepturę szamponu, dedykowaną włosom przetłuszczającym się, ze skłonnością do występowania łupieżu.

Szukaliśmy pośród drzew i znaleźliśmy wyjątkowy ekstrakt z owoców figi, który ze względu na swoje właściwości daje uczucie regeneracji, nawilża oraz poprawia kondycję włosów.

Bardzo zależało nam, aby Twoja skóra głowy została delikatnie oczyszczona z nadmiaru sebum, a włosy po umyciu stały się puszyste i lekko uniesione u nasady. Zadbamy o to, aby Twoje włosy zawsze były świeże i  bez łupieżu.

Regularne stosowanie szamponu utrzymuje świeżość i naturalną puszystość włosów.

Efekty działania produktu po 4 tygodniach stosowania pod kontrolą lekarza dermatologa:

86% użytkowników potwierdziło znakomite działanie wspomagające w walce z łupieżem i delikatnie oczyszczające z nadmiaru sebum.

80% testujących zauważyło, że regularne stosowanie preparatu wspomaga łagodzenie świądu skóry, a włosy stają się bardziej nawilżone.

Składniki aktywne: ekstrakt z owoców figi, alfa glucan , polidokanol, inulina.

Szampon przeciw wypadaniu włosów

Opis produktu:

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy bogatą recepturę szamponu przeznaczonego do włosów wypadających. Szukaliśmy pośród drzew i znaleźliśmy niezwykły olejek pozyskany z owoców Drzewa Moringa. Preparat posiada dobroczynne właściwości dla skóry głowy z uwagi na zawartość delikatnych składników myjących. Po umyciu możesz oczekiwać efektu poprawy kondycji włosów i zauważysz, że włosy stały się mniej łamliwe i bardziej odporne na wypadanie.

Regularne stosowanie szamponu oraz Eliksiru do włosów osłabionych z tej samej linii zmniejsza ryzyko wypadania włosów.

Efekty działania produktu po 4 tygodniach stosowania pod kontrolą lekarza dermatologa:

80% użytkowników pozytywnie oceniło działanie wygładzające oraz poprawiające kondycję włosów. Respondenci zauważyli również zmniejszenie ilości wypadania włosów.*

86% ankietowanych uznało, że szampon doskonale się pieni i delikatnie oczyszcza skórę głowy oraz włosy.*

Składniki aktywne: olejek z owoców drzewa Moringa, arginina, biotyna, inulina, masło Shea.

Szampon wzmacniający do włosów zniszczonych

Opis produktu:

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy odżywczą recepturę szamponu, przeznaczoną dla włosów zniszczonych na skutek inwazyjnych zabiegów fryzjerskich oraz szkodliwego działania czynników zewnętrznych. Szukaliśmy pośród drzew i pozyskaliśmy doskonały ekstrakt z owoców drzewa Egipskiego. Z dużą starannością dobraliśmy składniki aktywne, które wnikają w otwarte łuski włosa wspierając jego odbudowę. Bardzo zależało nam, aby Twoje włosy po umyciu zachowały odpowiedni poziom nawilżenia i odzyskały swój zdrowy, naturalny blask. Szampon zawiera wegańską keratynę pozyskaną z upraw pszenicy i soi.

Regularne stosowanie szamponu oraz Maski odbudowującej, wzmacnia i wspomaga regenerację  struktury włosa.

Efekty działania produktu po 4 tygodniach stosowania pod kontrolą lekarza dermatologa:

100% użytkowników oświadczyło, że nastąpiła widoczna poprawa kondycji włosów i wydają się  one mocniejsze.*

93,3% testujących pozytywnie oceniło nawilżenie włosów i skóry głowy, włosy stały się gładkie i lśniące.*

Składniki aktywne: ekstrakt z owoców drzewa Egipskiego, ekstrakt z korzenia gipsówki, wyciąg z owoców akacji, mocznik, d-pantenol, keratyna roślinna.

Eliksir przeciw wypadaniu włosów

Szukaliśmy pośród drzew i znaleźliśmy niezwykły olejek pozyskany z owoców Drzewa Moringa. Chcieliśmy przygotować dla Ciebie preparat ultralekki ale skuteczny w walce z wypadaniem włosów. Uzyskaliśmy doskonałą formułę, która poprawia zakotwiczenie włosów w skórze głowy. Jesteśmy przekonani, że Twoje włosy nabiorą sprężystości, będą gęste i wzmocnione u nasady. Regularne stosowanie Eliksiru oraz szamponu z tej samej linii zmniejsza ryzyko wypadania włosów.

Efekty działania produktu po 4 tygodniach stosowania pod kontrolą lekarza dermatologa:

73,33% testujących stwierdziło, że włosy widocznie nabrały sprężystości, stały się gęstsze i wzmocnione u nasady.*

80% respondentów zauważyło, że eliksir poprawił kondycję włosów i jednocześnie nie obciążał fryzury.*

 

Przeprowadzone badania aparaturowe po 4 tygodniach stosowania pod kontrolą lekarza dermatologa wykazały wzrost gęstości włosów o 20%.**

Składniki aktywne: olejek z owoców drzewa Moringa, arginina, biotyna, inulina, ekstrakt z korzenia łopianu, ekstrakt ze skrzypu, proteiny soi, niacynamid, ekstrakt z korzenia Żeń-szenia

Maska odbudowująca do włosów zniszczonych

Opis produktu

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy odżywczą recepturę maski, przeznaczoną dla włosów zniszczonych na skutek inwazyjnych zabiegów fryzjerskich oraz szkodliwego działania czynników zewnętrznych. Szukaliśmy pośród drzew i znaleźliśmy doskonały ekstrakt z owoców drzewa Egipskiego. W trosce o Twoje włosy pozyskaliśmy najwyższej jakości składniki aktywne, które precyzyjnie wnikają w otwarte łuski włosa wspierając jego odbudowę . Czujemy się odpowiedzialni za przywrócenie Twoim włosom odpowiedniego nawilżenia oraz jedwabistej gładkości.

Regularne stosowanie Maski odbudowującej oraz szamponu z tej samej linii, wzmacnia i wspomaga regenerację struktury włosa.

Efekty działania produktu po 4 tygodniach stosowania pod kontrolą lekarza dermatologa:

100% użytkowników zauważyło, że włosy stały się odżywione i zregenerowane.*

100% testujących uznało, że włosy stały się zdrowie i błyszczące na całej długości.*

Wyniki badań aparaturowych potwierdziły, że po 4 tygodniach stosowania pod kontrolą lekarza dermatologa nastąpiła poprawa kondycji włosów. **

Składniki aktywne: ekstrakt z owoców drzewa Egipskiego, olej sezamowy, olej kokosowy, aminokwasy z pszenicy i soi (keratyna roślinna), L-arginina.

 

*Ocena po regularnym 4 tygodniowym stosowaniu badanego produktu przez 15 probantów zakwalifikowanych przez lekarza dermatologa.

**Potwierdzone badaniami aparaturowymi po regularnym 4 tygodniowym stosowaniu badanego produktu prowadzonymi przez lekarza dermatologa na 5 probantach.

 

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera