Kilka faktów o kosmetykach z kolagenem

Kolagen to jeden z najważniejszych składników dla naszego organizmu. Jest budulcem wielu narządów, w tym kości, ścięgien, naczyń krwionośnych czy skóry. Kolagen to białko, które naturalnie występuje w naszym ciele. Niestety, wraz z upływem lat, produkujemy go coraz mniej. Ma to wpływ na stan cery – staje się wiotka, pojawiają się pierwsze zmarszczki.

Producenci kosmetyków wychodzą naprzeciw potrzebom konsumentów, którzy chcą spowolnić proces starzenia się skóry. Na drogeryjnych półkach możemy znaleźć wiele różnych kosmetyków z kolagenem. Jesteś zainteresowana jego działaniem kolagenu? Oto 8 faktów o kosmetykach z kolagenem.

Kolagen i jego rodzaje

Kolagen to białko, które jest syntezowane przez nasz organizm. Wraz z upływem lat produkujemy go coraz mniej, co możemy zaobserwować chociażby po wyglądzie naszej cery. Pojawiają się pierwsze zmarszczki czy cellulit, a skóra staje się coraz bardziej wiotka.

Produkcję kolagenu można stymulować zarówno od wewnątrz (za pomocą suplementów diety), jak i od zewnątrz, używając specjalnych kosmetyków. Obecnie w kosmetykach przeciwstarzeniowych możemy znaleźć różne rodzaje kolagenu, np.

– zwierzęcy, w tym rybi

– natywny

– roślinny

– hydrolizowany

– mikrokolagen

– atelokolagen

Za najbardziej skuteczny uznaje się kolagen rybi, który jest najbardziej podobny do kolagenu występującego w naszym ciele.

Kolagen – właściwości

Kolagen posiada wiele korzystnych właściwości dla naszej skóry i organizmu. To niektóre z nich:

– przywraca gładkość i napiętość skóry

– poprawia kondycję włosów

– wzmacnia kości i stawy

– poprawia elastyczność naczyń krwionośnych, co wpływa na pracę układu krwionośnego

– przyspiesza gojenie ran

– wspomaga pielęgnację skóry trądzikowej – reguluje pracę gruczołów łojowych

– kolagen rybi wykazuje działanie przeciwzapalne

Zastosowanie kolagenu w medycynie estetycznej

Kolagen jest wykorzystywany także w medycynie estetycznej. Służy do wypełniania zmarszczek. Do tego celu wykorzystuje się zazwyczaj kolagen ludzki, aby uniknąć potencjalnych alergii. Dla utrzymania najlepszych efektów zabieg należy powtarzać regularnie, kilka razy do roku.

Czy kosmetyki z kolagenem działają?

Kosmetyki z kolagenem mają działanie powierzchniowe, a ich zadaniem jest pobudzenie produkcji tego białka przez naszą skórę. Aby kosmetyk mógł działać prawidłowo, powinien zawierać odpowiednią dawkę kolagenu, którego cząsteczki będą jak najmniejsze. Uznaje się, że najbardziej efektywnym kolagenem jest rybi, który zawiera trójhelisy. Rozpadają się one na aminokwasy i peptydy, które mogą przenikać przez naszą skórę.

Kosmetyki z kolagenem – hit czy kit?

Prawidłowo stosowane kosmetyki z kolagenem mogą pomóc spowolnić proces starzenia się skóry. Warto zacząć ich używać w ramach profilaktyki – dzięki temu cera na dłużej pozostanie gładka, giętka i wolna od zmarszczek. Kosmetyki z kolagenem mogą wesprzeć Cię również podczas leczenia trądziku czy w trakcie walki z cellulitem. Warto po nie sięgnąć, jeśli chcesz poprawić kondycję swoich włosów lub przywrócić skórze odpowiedni poziom nawilżenia.

https://bit.ly/3UovYG6

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera