Stwórz magiczny pokój dziecka. Zobacz nasze rozwiązania

Stwórz magiczny pokój dziecka. Zobacz nasze rozwiązania

Planujesz remont pokój swojego dziecka? A może tworzysz nowy projekt i poszukujesz inspiracji? Ruszamy na pomoc! Przedstawimy ci kilka ciekawych rozwiązań, które mogą się spodobać się twojemu dziecku.

Pokój twojego dziecka, niezależnie od jego wieku, jest dla niego najważniejszym pomieszczeniem w domu. Jest jego miejscem, w którym może wypocząć, bawić się, uczyć, spędzać czas ze znajomymi czy po prostu pobyć w samotności, kiedy tego potrzebuje. Dlatego ważne jest, aby był urządzony zgodnie z jego gustem i potrzebami. Poniżej prezentujemy kilka ciekawych inspiracji.

Kolorowa tapeta

W zależności od tego, na jaki kolor planujecie pomalować ściany w pokoju, jedną z nich możecie pokryć tapetą o podobnym odcieniu. Może być w paski, kropki, zwierzęce lub kwiatowe wzory. Może też nawiązywać do zainteresowań twojego dziecka – kosmosu, podróży, sportu itp.

Sufit w gwiazdy

To rozwiązanie zachwyci na pewno młodsze dzieci, które na pewno będą zafascynowane gwieździstym sufitem w ich pokoju. Mowa oczywiście o fluorescencyjnych gwiazdkach – naklejkach, które świecą w ciemności. Takimi naklejkami można ozdobić również ściany – na pewno będą wyglądały bardzo efektownie. Plusem takiego rozwiązania jest drobne oświetlenie pomieszczenia – nie trzeba dodatkowej lampki, która ułatwia dzieciom samodzielne zasypianie.

Huśtawka

Z całą pewnością przypadnie do gustu zarówno młodszym jak i starszym dzieciom, również nastolatkom. Może być w formie fotela lub hamaku. Ten wyjątkowy element sprawi twojemu dziecku dużo radości i uczyni jego pokój wyjątkowym.

Meble o specyficznych kształtach

Jest to zdecydowanie droższe rozwiązanie, jednak warte przemyślenia. Na rynku dostępne są oryginalne meble, które wiernie odwzorowują różne przedmioty, np. sofa w kształcie rakiety kosmicznej czy łóżko imitujące zamek. Dzięki takim meblom twoje dziecko będzie mogło świetnie się bawić wyobrażając sobie lot w kosmos czy życie w królewskim zamku.

Oryginalne dekoracje

Choć brzmi to ogólnie i nie wydaje się być odkrywcze, to właśnie oryginalne dekoracje mogą uczynić pozornie zwyczajny pokój magicznym. Szczególnie, jeśli chodzi o pokój dziecięcy, ponieważ właśnie przy aranżacji tego wnętrza możemy puścić wodze fantazji. Fotel w kształcie dłoni czy krzesła ze skrzydłami motyla zamiast klasycznego oparcia, tipi, dywan w kształcie zwierzaka, naklejki lub rysunki na ścianie – to wszystko sprawi, że pokój twojego dziecka będzie niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju. Czy nie jest to coś, o czym kiedyś marzył każdy z nas?

Podsumowując, przy aranżacji pokoju dziecięcego warto odstawić na bok zasady, którymi kierowalibyśmy się przy projektowaniu salonu czy kuchni i po prostu zaszaleć! Nie można oczywiście zapominać o praktycznych elementach, które powinny znaleźć się w pokoju dziecka/nastolatka, takich jak biurko, szafa czy regał na książki. Projektując pokój dla waszych pociech zaangażujcie je w cały proces. Na pewno okażą się pomocne, wskażą co im się podoba, o czym marzą i co chciałyby, żeby znalazło się w ich pokoju. Wspólny remont czy aranżacja mogą okazać się świetną zabawą zarówno dla dzieci jak i rodziców!

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera